До Одеської області прийшла зима. Подекуди сніжно, і тротуари блищать від льоду.
Обережно, ожеледиця!
Нагадуємо вам про правила поведінки під час нестійких погодних умов.
‒ обходьте металеві кришки люків. Як правило, вони вкриті льодом. Крім того, вони можуть бути погано закріплені і перевертатися, що додає небезпеки травмувань
‒ не перебігайте проїжджу частину дороги під час снігопаду та ожеледиці. В ожеледицю значно збільшується гальмівний шлях автомобілів, і падіння перед автомобілем, що рухається, може призвести до каліцтва, а то і до загибелі.
‒ нестійкі погодні умови ‒ відлига вдень і заморозки вночі сприяють активному утворенню бурульок на покрівлях виробничих будівель, особливо старих споруд з похилим дахом.
‒ за можливості необхідно триматись на безпечній відстані від будинків та інших споруд, вибираючи найбільш безпечний маршрут руху. Ні в якому разі не заходити за спеціальні огорожі поблизу будинків чи дерев.
Щоб уникнути травмування, виконуйте прості правила:
• Пересувайтесь повільно, руки не тримайте в кишенях. Коліна розслаблені, трохи зігнуті.
• Якщо ви втратили рівновагу – присядьте. Так ви зменшите висоту падіння.
• Не проходьте близько біля будівель та дерев (можливе падіння буруль).
• Будьте обережні, коли переходите дорогу або перебуваєте на узбіччі.
• Обирайте взуття на низьких підборах та з рельєфною підошвою.
Людям похилого віку краще в "слизькі дні" взагалі не виходити з будинку. Але якщо потреба змусила, не соромтеся взяти палицю з гумовим наконечником або з шипом. Якщо у вас з собою торба, то вона повинна бути тільки такою, що можна носити через плече. Пам'ятайте, що дві третини травм люди старші 60 років одержують при падінні.
Прогулянки вагітних жінок в ожеледицю без супроводження - небезпечні для здоров'я. Не виходьте без потреби на вулицю, якщо ви слабкі та неспритні. Зачекайте поки не приберуть сніг і не розкидають пісок на обмерзлий тротуар.