Село Байбузівка розташоване за 15 км на захід від районного центру смт Саврань. Межує на заході із с. Концеба, на сході - із землями с. Пужайкове Балтського району, Одеської області, на півночі - із землями с. Кам'яне, на півдні - із землями с. Йосипівна. Чсрез село проходить траса Саврань-Балта.

Загальна площа с. Байбузівка становить 817,5 га.

Стосовно назви села Байбузівка Савранського району таких відомостей нема. Відомо, що колись це село називалось Людвіковка. У 1783 р. в с. Байбузівка було збудовано дерев’яну церкву. Першу архівну згадку про село знаходимо в переліку сіл, подарованих імператором Павлом І фельдмаршалу І.П.Салтикову. В “Деле о пожалований” бачимо, що Салтикову були подаровані як Людвіковка, так і Байбузівка.

Після І.П. Салтикова цими селами володіла родина Ржевуських, якій він продав їх на початку XIX ст. У 1822 р. в с. Байбузівка проживало 128 кріпаків чоловічої статі.

Після польського повстання 1830 р. весь маєток Ржевуських був конфіскований, в тому числі і Байбузівка (181 душа), і Людвіковка (121 душа).

На території села було утворено військові поселення. У 1839 р. начальство військових поселень переселило частину жителів Байбузівки у с. Концебу, а церква була закрита.

Після скасування військових поселень, в 1861 р., колишні жителі с.Байбузівки стали повертатись із с. Концеби на старі місця.

Після того, як жителі с. Байбузівки були віднесені до державних поселень, в селі було розпочато землевпорядкування. На сільських зборах було вибрано 10 кращих господарів села: Олексія Дзюбснка, Петра Поросюка, Івана Болішкова, Василя Боркута, Петра Поросюка, Карпа Кочума, Івана Куменика, Матфія Гончарука, Василя Вакарчука, Федора Нагаєвського для проведення повірочної люстрації.

В 1871 р. було розпочато будівництво церкви на честь св. апостола Іоанна Богослова. Ця церква була побудована в 1878 р. з однією банею та із дзвіницею. Священика до закриття церкви були Василь Біленький та Василь Лаз,—в- 1868 р. - Севастьян Мишевський, пізніше - Аристарх Коцюбинський (1879 - 1888). Микола Перетятков. Церква мала 38 десятин землі.

У 1888 р. в с. Байбузівка при церкві була відкрита школа – церковно-парафіяльна.

Відносно кількості населення на кінець XIX ст. початок XX ст. є різні дані. За одним - 1810 душ населення обох статей, за іншими - 2109 душ обох статей.

Та, незважаючи на соціальні катаклізми, село жило - історія продовжується.