Враховуючи загрозу виникнення загорянь у весняно–літній пожежонебезпечний період, звертаємось до мешканців громади з вимогою не провокувати пожежі на відкритих територіях, дотримуватись елементарних правил пожежної безпеки під час відпочинку на природі та поряд із лісовими насадженнями.
З метою недопущення трагедії, слід звернути особливу увагу на дотримання наступних вимог пожежної безпеки:
- не розводьте багаття поблизу будівель і споруд, а також в лісопаркових зонах
- не користуватися піротехнічними виробами;
- знати номери телефонів екстрених служб;
- знати правила користування вогнегасниками та правила надання першої допомоги ураженим.
Категорично забороняється:
- розводити багаття у лісопосадках;
- палити, кидати у лісопосадках непогашені сірники та недопалки;
- залишати у лісопосадках просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір’я;
- спалювати стерню та рослинні залишки на сільськогосподарських полях;
- дозволяти дітям бавитися із сірниками та запальничками.
Якщо Ви вирішили розводити багаття біля власного будинку, або ж відпочиваючи на березі річки, слід пам’ятати, що користуватися відкритим вогнем на відстані менше 30 м від будівель та споруд забороняється. В окремих випадках для приготування їжі на відкритому вогні дозволяється зменшувати ці відстані до 5 м за умови наявності спеціально обладнаного вогнища та вигородження місця застосування відкритого вогню негорючими конструкціями (екранами) на максимальну висоту можливого полум’я.
Місця для розведення багать треба утримувати очищеними до верхнього шару ґрунту, облямовувати смугою очищеного ґрунту не менше 2,5 м завширшки і розміщувати на відстані не менше 30 м від будинків та споруд, 25 м - до стоянок автотранспорту, 50 м - до хвойного та 25 м - до листяного лісового масиву.
В усіх випадках забороняєтьсязалишати без догляду джерела відкритого вогню. Особи, винні в порушенні правил пожежної безпеки, в залежності від характеру порушень та їх наслідків, несуть адміністративну або кримінальну відповідальність.
Статтею 175 КУпАП України передбачено штраф за порушення встановлених законодавством вимог пожежної та техногенної безпеки.
Що робити, якщо ви опинилася в зоні пожежі:
1.Відчувши запах диму або виявивши пожежу, з’ясуйте, що горить, на якій площі, яка небезпека поширення пожежі. Якщо в зоні руху вогню ви виявите постраждалих, то прийміть заходи по їх евакуації в безпечне місце. Про це, що трапилося повідомте пожежну службу за телефоном 101 або 112, вказавши точну адресу. Оцініть ситуацію, чи варто намагатися загасити вогонь самостійно або краще поспішити за допомогою. Це необхідно зробити навіть в тому випадку, якщо пожежу вдалося загасити так як можливе відновлення горіння.
2. Найбільш прості способи гасіння: залити вогонь водою з найближчого водоймища, засипати піском або нанести різкі ковзаючи удари по кромці вогню зеленими гілками з відкиданням вугілля на вигорілу ділянку.
Шановні громадяни, завжди слід пам'ятати, що необережне поводження з вогнем може призвести до найбільшої серед бід - пожежі.
Сподіваємось на Вашу свідомість та розуміння важливості дотримання вимог пожежної безпеки.