Сьогодні, 27 січня, у Савранській громаді біля пам’ятного знаку євреям відбувся реквієм з нагоди відзначення Міжнародного дня пам'яті жертв Голокосту.
У заході взяли участь селищний голова Сергій Дужій, його заступник Олександр Лавренюк, працівники установ та організацій громади.
Щороку Україна разом з усією світовою спільнотою вшановує пам'ять жертв Голокосту – мільйонів єврейських жінок, чоловіків і дітей, які загинули від рук нацистів у роки Другої світової війни. Лише на українських землях їх кількість сягає моторошного числа - близько 1,5 мільйона осіб. Це не статистика: за нею стоять долі людей, зі своїми турботами, мріями, любов’ю і вірою. Подібним злочинам немає виправдання і терміну дії.
Символом Голокосту в Україні став розстріл близько ста тисяч людей, більшість із яких були євреями, у Бабиному Яру. Саме він став відправною точкою в історії Голокосту.
Свої "Бабині Яри" є практично в кожній з окупованих нацистами областей України. За такою ж схемою проходило знищення євреїв у більших і малих містах і містечках.
На знак вшанування світлої пам’яті тих, хто став жертвами Голокосту, увійшовши в безсмертя, схиляємо голови і вшануймо їх ..
Голокост нам треба пам’ятати,
Адже пам'ять – то є наша совість.
Помилок таких не допускати,
Не писати геноциду повість.
Процвітай і слався, Україно мила!
Кращого життя ти, вірю, гідна,
В об’єднанні й мирі наша сила!
А вона нам зараз так потрібна!
Присутні вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання та поклали квіти до пам’ятного знаку.