Урядом 11 серпня 2021 року затверджено постанову № 842 «Зміни, що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України». Цією постановою передбачено ряд змін до умов призначення субсидій. А саме, відтепер право на призначення житлової субсидії матимуть особи, у разі здійснення ними купівлі квартири (будинку) на суму, що перевищує 50 тис. грн. за умови, що купівля житла відбулась протягом шести місяців після продажу іншого житла ( квартири, будинку), яке було єдиним приміщенням у їх власності, на підставі документального підтвердження.

Крім того, при визначенні права на предмет призначення субсидії, у разі наявності у будь-кого із складу домогосподарства у власності більше одного житлового приміщення не враховується житло отримане дитиною- сиротою, дитиною, позбавленою батьківського піклування, особою з їх числа за рахунок державного чи місцевого бюджету та житлові приміщення в гуртожитках.

Також скасовано норму, якою передбачалось призначення субсидії у разі, якщо середньомісячна нарахована заробітна плата становить не менше як 50% від розміру мінімальної заробітної.

Враховуючи, що з 1 травня 2021 р. житлова субсидія надається виключно у готівковій формі, вилучено норму щодо обов’язкового зазначення в заяві претендента на отримання субсидії мобільного телефону.

Зазначеною постановою також внесено зміни і до розмірів соціальних нормативів на житлово-комунальні послуги, які використовуються при розрахунку субсидії. Так, раніше на період карантину проводився розрахунок житлових субсидій з урахуванням збільшених на 50 відсотків соціальних нормативів, у межах яких надається субсидія на оплату житлово-комунальних послуг незалежно від кількості днів дії карантину на місяць. Відтепер, такі норми будуть діяти лише на території регіонів, які опиняться у „червоній“ зоні.

Крім цього, відділ соціального захисту населення Савранської селищної ради нагадує, що прийом документів на призначення житлової субсидії здійснюється у смт.Саврань – Центром надання адміністративних послуг, у селах – старостами сіл, також заяву можна подати в електронномову вигляді через офіційний сайт Мінсоцполітики, або Єдиний державний веб-портал електронних послуг або надіславши поштою на адресу Савранського відділу соціального захисту населення Подільської РДА. Заяви приймаються до 31 грудня 2021 року включно. Щодо інформації про необхідність подання документів на призначення субсидії до 1 вересня 2021 року, яка на даний час активно поширюється в засобах масової інформації, то повідомляємо, що це стосується тільки тих заявників нашої громади, які користуються електроопаленням.

Більш детальну інформацію Ви зможете дізнатися, звернувшись у відділ соціального захисту населення Савранської селищної ради особисто (смт.Саврань, в.Горького, 1, 2-й поверх) або за телефоном: 3-10 -66.