Змінюється ринок праці та вимоги  до шукачів роботи. Змінюємося ми самі, наші погляди на те, яким має бути робоче місце, зайнятість і плата за працю.

         Надзвичайно важливо правильно позиціонувати себе на ринку праці, ретельно продумати тактику пошуку роботи, що відповідає нашому запиту. Тому, задля того, щоб гармонійно вписати свою кандидатуру у відповідний «контекст» пропонованих вакансій, важливо мати чітке уявлення про стан ринку праці.

         Як же правильно підійти до процесу працевлаштування? Як це зробити? Наскільки і де ми  затребувані на  ринку праці у роботодавців.  З чого починати?

Ці та інші питання обговорювались на семінарах  -  Майстер-клас «Сучасні джерела пошуку роботи», які постійно проходять в Савранській районній філії Одеського ОЦЗ.

         Одним із найперших і, мабуть, найважливіших кроків під час пошуку роботи є вивчення та опрацювання сучасних джерел вакансій, вміння правильно організувати процес щодо їх використання.

         Так, під час колективної роботи учасники заходу ознайомлювалися із сучасними вимогами роботодавців до працівників, з інформаційними джерелами, на які необхідно звернути увагу,  щоб успішно та якомога швидше працевлаштуватись, аналізували різні сайти з пошуку роботи, підбираючи найбільш дієві для себе.

Протягом семінару виконували такі практичні вправи, як:

аналіз та характеристика джерел вакансій, які використовують під час пошуку роботи, пошук прихованих вакансій, собисті контакти, пошук роботи з використанням засобів масової інформації, визначення нових джерел вакансій, відпрацювання джерел вакансій, які раніше не використовувались, обговорення їх переваг та недоліків з врахуванням нових уявлень про підходящу роботу.

         Ідеальним рішенням в пошуку роботи в результаті стає комплексний підхід, який об’єднує в собі усі можливі способи отримання інформації з урахуванням переваг та недоліків кожного з джерел.