Здійснюватимуться вони у межах виконання Плану протиепізоотичних заходів з профілактики основних інфекційних і паразитарних хвороб тварин на 2021 рік, погодженого рішенням Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Кабінеті Міністрів України від 29.01.2021 №1 та наказу Держпродспоживслужби України №532 від 06.08.2021 «Про організацію заходів з проведення осінньої кампанії пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин у 2021 році за допомогою авіації». Кампанія проводиться на Одещині вже четвертий рік поспіль.

Цього року заплановано обробити площу 23722,59 кв. км та використати майже 600 тис. доз пероральної вакцини.

Розкидання вакцини буде проводитись літаками малої авіації в лісових та мисливських угіддях. Літаки оснащені системами GPS та реєстрації скидання вакцини.

Основні цільові види тварин, що мають отримати вакцину, – це червона лисиця, шакал, єнотоподібний собака та вовк. Саме вони поширюють у дикій фауні сказ – найнебезпечнішу вірусну хворобу, спільну для тварин і людей.

Сама приманка з антирабічною вакциною безпечна для людей і тварин, вона має вигляд невеликих брикетів із запахом м’ясокісткового борошна у розмірі 3см на 5 см. Тож, у разі її виявлення, не треба боятися, але брати у руки не слід, тим паче псувати або переносити її в інше місце.

Імунізація тварини відбувається під час поїдання поживної принади: тварина розкушує блістер з вакцинним вірусом, що знаходиться в середині брикету, вірус контактує зі слизовою оболонкою ротової порожнини і глотки, проникає в організм і, проходячи обмежену кількість циклів репродукції, ініціює імунну відповідь до вірусу сказу через 21 добу.

Вважається, що систематичне застосування такого методу вакцинації дозволяє протягом шести років перевести будь-яку територію у розряді благополучних щодо сказу.

 

Савранський відділ Головного управління

Держпродспоживслужби в Одеській області