Підготували нову добірку актуальних можливостей та корисної інформації для ветеранів, ветеранок і членів їхніх родин. Сьогодні у дайджесті: як отримати грант на започаткування або розвиток власної справи, куди звернутися по юридичні консультації та психологічну допомогу, де дізнатися про можливості працевлаштування й багато іншого. Користуйтеся самі та розповідайте про ці можливості друзям і знайомим.
? Український ветеранський фонд Мінветеранів оголосив старт нової грантової програми “Варто діяти”, яку реалізує у партнерстві з Kernel та SKELAR. Ветерани, їхні рідні та родини загиблих Захисників і Захисниць можуть отримати грант від 500 000 до 1 500 000 грн на реалізацію свого бізнес-проєкту. Передбачена також додаткова підтримка від партнерів — Kernel (для найцікавіших ініціатив із громад, де працює компанія) та SKELAR (для ІТ-проєктів). У пріоритеті — проєкти, під час реалізації яких буде створено додаткові робочі місця. Дедлайн подання заявок: 28 квітня 2025 року (до 18:00). Детальні умови конкурсу — на сайті Українського ветеранського фонду: ​​https://veteranfund.com.ua/contests/varto-diiaty/.
? Порушення слуху — одна з травм, які часто отримують внаслідок участі в бойових діях. У відповідь на цю потребу держава реалізує програму безоплатного забезпечення слуховими апаратами для Захисників і Захисниць України. Завдяки державному контракту закуплено понад 24 400 сучасних слухових апаратів OTICON (Данія). Як ветеранам війни та військовослужбовцям, які мають порушення слуху, але ще не мають статусу особи з інвалідністю, отримати слуховий апарат від держави — пояснює Мінветеранів: https://cutt.ly/UrfuF3kr/
? 17 квітня відбудеться онлайн-ярмарок вакансій для ветеранів і ветеранок «Нові можливості після служби». Під час заходу часники та учасниці зможуть: отримати інформацію від Уряду України про чинні та майбутні державні програми підтримки ветеранів; дізнатися про можливості працевлаштування, навчання та перенавчання ветеранів, відкриття власної справи, фінансової допомоги та умови отримання такої підтримки; поспілкуватися з понад 20 роботодавцями з різних галузей; опанувати використання сучасних платформ для пошуку роботи. Ярмарок вакансій – це частина проєкту, спрямованого на підтримку ветеранів та ветеранок у поверненні до цивільного життя, який реалізується IOM Ukraine за підтримки European Union in Ukraine у співпраці з Мінветеранів. Реєстрація на захід триває до 14 квітня. Деталі — за посиланням: https://bit.ly/4cmpkdd.
? Гаряча лінія кризової та юридичної підтримки Українського ветеранського фонду — це першомоментна допомога в складних ситуаціях. Зателефонувавши на номер 0 800 33 20 29, ветерани, ветеранки, члени їхніх сімей та сімей загиблих Захисників і Захисниць України можуть отримати психологічну підтримку та юридичні консультації. Дзвінки безплатні. Щоб отримати письмові безоплатні юридичні консультації — залишайте свої питання у спеціальній формі на сайті: https://veteranfund.com.ua/legal_consultations/. Юристи звʼяжуться з вами та обовʼязково допоможуть.
? Офіс Ветеранів KSE надає освітні та консультаційні послуги для ветеранів та членів їхніх сімей. Місія Офісу — допомогти ветеранам повернутися до цивільного життя через створення та розвиток власного бізнесу, освітні програми та експертні консультації. На платформі можна отримати інформацію про освітні можливості, в тому числі бізнес-освіту, менторську підтримку з відкриття чи розвитку власного бізнесу, консалтинг з грантових програм, а також юридичні, психологічні та кар'єрні консультації, які проводять організації-партнери платформи. Ознайомтесь з можливостями Офісу Ветеранів KSE за посиланням: https://mba.kse.ua/veterans-office.
? Захисники й захисниці, їхні діти, діти загиблих Захисників та Захисниць можуть отримати фінансову підтримку на навчання у Київській школі економіки (KSE). Допомога покриває повну вартість навчання одного навчального року (з можливістю продовження) та частково проживання в колівінгу. Детально про те, на які програми можна отримати грант та як на нього податися — за посиланням: https://cutt.ly/NrfiJ0Zt.
? Стартував новий сезон соціального конкурсу “Час діяти. Нестримні”. Поранені захисники та люди з інвалідністю часто стикаються з відсутністю адаптованих спортивних просторів, необхідних для фізичного та ментального відновлення. Щоб розширити доступ до адаптивного спорту, цьогоріч планується підтримати ще 20 адаптивних клубів. На відкриття та забезпечення роботи яких громади можуть отримати до 400 тисяч гривень. Подати заявку на участь у проєкті «Час діяти, Нестримні» можна до 12 травня 2025 року. Учасниками можуть бути, зокрема, громадські об’єднання (ГО, БФ). Дізнатися про умови конкурсу можна тут: https://nestrymni.sportforall.gov.ua/#flex.
? Дивіться подкаст "Свій простір" на YouTube-каналі Українського ветеранського фонду. "Свій простір" — це відверті розмови з військовими, ветеранами, волонтерами — людьми, які своєю щоденною працею наближають нашу Перемогу. Проєкт покликаний надати військовим і ветеранам можливість висловити свою думку, а також допомогти цивільним краще зрозуміти виклики, які стоять перед тими, хто захищає країну. Дивитися подкаст можна тут: https://cutt.ly/ve825Wnm.
? Подбайте про свій бізнес. Український ветеранський фонд відшкодовує 20 тисяч гривень за програмою мікрофінансування бізнесу ветеранів та членів їхніх родин на купівлю товарів та обладнання для ведення власної справи. Це можуть бути зарядні станції та генератори, компʼютерна техніка та фотоапарати, устаткування для виробництва та багато іншого. Подавати заявки можуть ветерани, ветеранки, дружина, чоловік, батько, мати, дитина (у тому числі усиновлена) учасника чи учасниці бойових дій, а також загиблих захисників. Деталі: https://veteranfund.com.ua/projects/20000-2/