Відділ земельних ресурсів Савранської селищної ради повідомляє, що на території Савранської громади підійшли до завершення жнива ранніх зернових, зернобобових та технічних культур.
У поточному році аграріями на території громади було фактично засіяно та проведено збір зернових та зернобобових культур на площі 8034,62 га, намолочено 40224,14 тон зерна, а саме: озимих пшениці 35043,84 тон та ячменю 3980 тон; гороху — 1073 тон; ярих пшениці 56 тон та ячменю – 71,3 тон. Озимого ріпаку фактично зібрано з площі 2244 га та намолочено 5766,6 тон.
В ході жнив визначено показники урожайності в розрізі культур. В середньому по господарствах урожайність склала: озимих пшениці – 51,6 ц/га, ячменю - 46,7 ц/га та ріпаку – 25,7 ц/га.; гороху - 31,7 ц/га; ярих пшениці – 28,0 ц/га та ячменю – 20 ц/га.
Урожайність озимої пшениці та ріпаку майже на рівні минулого року. Перевищили родючість 2023 року озимий ячмінь (наразі цей показник зріс з 37,1 ц/га минулого року на 9,6 ц/га) та горох (збільшилась врожайність з 28,4 ц/га у 2023 році на 3,3 ц/га у 2024 році).
Серед господарств - найвища урожайність озимої пшениці визначена у ТОВ «АПК «Саврань», ТДВ «АПК «Саврань», ФГ «Білоус», ФГ «Сушко-В», ФГ «Відродження-СВМ».
Ячменю вирощено з найвищою урожайністю у ТДВ «АПК «Саврань». Високі показники врожайності ячменю отримано у ФГ «Білоус» та ТОВ «Нива».
Найбільшої врожайності гороху досягнуто у ТОВ «Відродження» та ТОВ «Нива». Досить добре вродило у СТОВ «Агросвіт».
Найвищий показник врожайності ріпаку отримано у ФГ «Вогас». Порівняно високі показники врожайності олійного визначено у ТОВ «Мирдар», ФГ «Білоус», ФГ «Саврань-Агротехсервіс».
Не зважаючи на посушливі умови в минулому році, які зовсім не сприяли посіву озимих (особливо ріпаку), попри складнощі під час військового стану, сільгоспвиробникам Савранської громади вдалося досягти гарних показників врожайності та чіткої організованості у полях. Такі результати свідчать про відмінну роботу та дбайливе ставлення до кожного етапу вирощування і збору врожаю. Господарствами активно досліджуються застосування нових підходів, розглядаються практичні варіанти впровадження передових інновацій в обробітку полів та догляду за культурами з метою забезпечення найкращих умов для росту рослин і отримання максимального врожаю. Результати роботи залежать і від погодних умов, і від вчасного збору, організаційного вміння, відповідних знань в аграрному та економічних напрямках - господарського підходу в цілому.
Висловлюємо вдячність нашим агровиробникам за працелюбність і дбайливе ставлення до землі, за гарні врожаї і забезпечення продовольчої безпеки, за взаємодію та активну підтримку, участь у житті громади і зичимо досягнення бажаних цілей, відповідну віддачу, продуктивність та сприятливих умов для відмінного господарювання.