Коротко про основне:
За словами Президента, інформація від західних та російських ЗМІ про “сотні тисяч загиблих українських військових” не відповідає дійсності. 31 тисяча українських військових загинула в цій війні. Кожен загиблий та загибла - велика втрата для нас.
Щодо ситуації з Придністровʼям, то голова держави зазначив, що Молдова не зверталася до України з проханням про допомогу у Придністров’ї. Президент не впевнений, що мешканці Придністров’я підуть на те, щоб просити про "приєднання" до Росії наступного тижня.
Серед ключових тем і затримка допомоги від США. Україна розраховує на підтримку Конгресу США. Під час зустрічі з сенаторами Президент України поінформував представників обох партій, що допомога потрібна протягом місяця. Йдеться передусім не про фінансову допомогу, а про зброю. Також Президент наголосив, що суттєво переламати ситуацію на користь України може надання західними партнерами систем ППО.
Мобілізація в Україні триває з перших днів війни. За словами Президента, попереднє законодавство про мобілізацію не співпадає практично з реаліями війни. Наразі в Україні щодо мобілізації проводиться не реформа, а впроваджуються додаткові норми до чинного закону, щоб давати бійцям можливість відпочити.
Президент переконаний, що нинішня ситуація на фронті не свідчить про те, що Україна перебуває у найслабшому моменті.
Крім того, під час пресконференції Президент заявив, що Україна розглядає можливості розширення зернових коридорів, зокрема, з відкриттям судноплавства у Миколаєві. У цьому Україні може допомогти Туреччина.
Президент також зауважив, що третій рік повномасштабної війни – переломний. Від нього буде залежати формат закінчення війни. Тому консолідуємо зусилля на всіх рівнях заради спільної мети. Робимо все для Перемоги!