Свята – це «спекотний» період роботи для рятувальників. Через нехтування елементарними правилами пожежної безпеки під час відпочинку зростає ймовірність виникнення пожеж на відкритих територіях. Найчастіше горить трава, очерет, ліс. У більшості випадків причиною виникнення лісових пожеж є людина, яка необережно поводиться із вогнем, не звертає уваги на необхідність суворого дотримання правил пожежної безпеки.
Рятувальники закликають бути вкрай обережними під час відвідування лісів та зелених насаджень, відпочинку на берегах річки, адже не загашений недопалок, багаття, залишене без нагляду відпочивальників, можуть спричинити велику біду. Пам’ятайте, що не можна випалювати траву та інші рослинні рештки та розпалювати багаття в лісі. Категорично заборонено звалювати та спалювати сміття у лісових насадженнях. Крім того забороняється палити у лісі! Не кидайте не погашені недопалки сигарет на землю!
Що робити в разі виникнення пожеж в екосистемах
— не панікуйте та не приймайте поспішних необдуманих рішень;
— з небезпечної зони, до якої наближається полум`я, виходьте швидко, перпендикулярно напряму поширення вогню;
— якщо втекти від пожежі неможливо, то вийдіть на відкриту місцевість або галявину, ввійдіть у водойму або прикрийте ніс та рот мокрим одягом;
— будьте обережні в місцях загоряння високих дерев, вони можуть завалитися та травмувати вас;
Якщо ви помітили загоряння у екосистемах – одразу зателефонуйте до Служби порятунку «101».
Дотримання цих елементарних правил суттєво підвищує ваші шанси не потрапити у надзвичайну подію та зберегти своє життя і здоров’я!
Пам'ятайте, що необдумана та необережна поведінка може коштувати життя! При дотриманні цих правил ви збережете своє життя, життя своїх рідних, близьких та оточуючих.