Відділ земельних ресурсів Савранської селищної ради повідомляє, що на території Савранської громади сільгоспвиробниками завершено зернозбиральну кампанію ранніх зернових, зернобобових та технічних культур.
У поточному році аграріями на території громади було фактично засіяно та проведено збір на площі 10338 га, намолочено 45145 тон зерна:
- озимої пшениці – 34 360 тон (із 6545 га);
- гороху — 1 011 тон (із 356 га);
- ріпаку — 6 232 тони (із 2483 га);
Зернозбиральна кампанія розпочалася вчасно, тривала помірно та успішно, при цьому, в ході жнив визначено гарні показники урожайності. Середня цьогорічна врожайність зернових культур на 12 % перевищила родючість зернових 2022го року. В середньому по господарствах урожайність зібраних культур склала:
- пшениці – 52,5 ц/га;
- ячменю - 37,1 ц/га;
- гороху - 28,4 ц/га;
- ріпаку – 25,11 ц/га.
Найвища урожайність пшениці визначена у ПП «Добробут» - 64,7 ц/га, ТОВ «Савранський завод продовольчих товарів» - 64 ц/га; ФГ «Білоус» - 62 ц/га, ТДВ та ТОВ «АПК «Саврань» 60,2 ц/га та 59,6 ц/га відповідно; ФГ «Сушко-В» - 56 ц/га, ТОВ «Нива» та ФОП Самойлюк В.В. по 55 ц/га.
З найвищою урожайністю в громаді вирощено ячменю в ТДВ «АПК «Саврань» - 85,7 ц/га., високі показники врожайності ячменю отримано у ПП «Добробут» - 67,7 ц/га., ФГ «Білоус» - 56,5 ц/га.
Найбільшої врожайності гороху досягнуто у ТОВ «Нива» - 37,4 ц/га, досить добре вродило у ТОВ ім. Кірова – 31 ц/га.
Найвищий показник врожайності ріпаку отримано у ФГ «Вогас» - 43 ц/га; високі показники врожайності ріпаку отримано у ПП «Добробут» -36,8 ц/га, ФГ «Відродження СВМ» - 33 ц/га., ФГ «Білоус» та СТОВ «Дружба» по 32 ц/га.
Керівниками агроформувань, їх представниками, уповноваженими особами постійно надавалася вся необхідна інформація про хід збирання врожаю, визначено чіткі алгоритми взаємодії з органом місцевого самоврядування та адміністрацією. Для сільськогосподарських підприємств жнива – короткий та відповідальний період активної та напруженої роботи.. Вчасний та організований збір зернових свідчить про діяльність на території громади справжніх господарів - професійних фахівців своєї справи. Результату також посприяла злагоджена робота аграріїв, організаційне вміння, відповідні знання у напрямку ведення сільського господарства, адже найважливішим завданням завжди було і залишається одержання стійких врожаїв, забезпечення продовольчої безпеки. Роботи на полях не закінчуються. На даний час сільгоспвиробниками активно проводиться післязбиральний обробіток ґрунту, підготовка полів до посіву озимих культур.