В Україні з 1 липня зміняться правила бронювання від призову до ЗСУ.
Так, незважаючи на продовження загальної мобілізації в умовах військового стану та війни, частина працівників може отримати броню від призову до ЗСУ.
Слід зазначити, що раніше український уряд розширив критерії бронювання. У них йдеться про важливі для економіки, зокрема для сільського господарства, підприємства, які можуть претендувати на бронь для своїх працівників.
Крім того, постановою №400 від 28 квітня 2023 року Кабмін вніс зміни до своєї постанови №76, встановивши терміни ухвалення рішення про надання броні військовозобов'язаним працівникам підприємств. Наразі, як і минулого місяця, бронювання можна буде оформити за 25 днів.
Зокрема, повинні були забезпечені бронюванням від мобілізації військовозобов'язані громадяни, які працюють:
- в органах державної влади, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, якщо це є необхідним для забезпечення їх функціонування;
- на підприємствах, в установах та організаціях, яким встановлені мобілізаційні завдання (замовлення), якщо це необхідно для їх виконання;
- на підприємствах, установах та організаціях, які здійснюють виробництво товарів, виконання робіт та послуг, необхідних для забезпечення потреб ЗСУ, інших військових формувань;
- на підприємствах, в установах та організаціях, критично важливих для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення у особливий період.
До того ж у законодавстві є можливість претендувати на бронювання для працівників підприємствам, які співпрацюють із Міністерством економіки, проводять підтримку чи супровід інвестиційних проектів, виконують державні замовлення чи забезпечують інші підприємства, зупинення роботи яких спричинить серйозні проблеми в економіці.