Щороку навесні із настанням тепла і пробудженням рослин активізуються іксодові кліщі. Ці небезпечні для тварин і людей істоти найбільш активні у квітні–червні та серпні–жовтні. Іксодові кліщі можуть переносити збудників небезпечних захворювань тварин і людини. Збудники потрапляють у наш організм під час присмоктування кліща.
Які захворювання можуть викликати укуси кліща До найнебезпечніших хвороб варто віднести:
1. Бабезіоз ‒ захворювання при якому з’являється лихоманка, потемніння сечі, задишка та багато іншого. Після появи симптомів тварина може померти протягом тижня, тому варто відразу звернутися по допомогу.
2. Туляремія ‒ поширене інфекційне захворювання, інкубаційний період якого складає від 4 днів до двох тижнів. Симптоми відрізняються наявністю високої температури, діареї, блювотиння, зниженої активності, виділень з носа та очей.
3. Бореліоз або хвороба Лайма ‒ дуже поширена патологія, яка переноситься паразитами. Хвороба відбувається у гострій, підгострій або хронічній формі. До характерних симптомів відносяться: лихоманка, набряк суглобів та збільшення лімфовузлів, відсутність апетиту тощо.
4. Анаплазмоз ‒ найчастіше відрізняється появою лихоманки, болем у суглобах, зниженням активності, рідше з’являються пронос, блювота або судоми.
Багато різних хвороб, які переносяться кліщами, мають схожу симптоматику. Тому визначити наявність паразита просто, для цього слід уважно спостерігати за станом домашнього улюбленця.
Засоби профілактики
Під час прогулянки собаки полюбляють бігати у густій траві, під високими деревами та пробиратися між кущами. Саме такі місця полюбляють кліщі для пошуку носіїв. Але підхопити їх можна і на асфальті на вулиці, де немає високої трави та кущів. Та на щастя зараз ветеринарією винайдено багато різноманітних способів для захисту домашнього улюбленця від впливу цих паразитів.
Найчастіше профілактика передбачає використання спеціальних засобів, які відлякують паразитів та не дозволяють їм чіплятися за шерсть тварини. Такі продукти продаються навіть у вигляді різних форм факторів:
• таблеток;
• спеціальних крапель у флаконах;
• спреїв.
Краплі необхідно застосовувати на холці тварини. Достатньо однієї дозованої піпетки, щоб на певний час захистити улюбленця від укусу кліща. Спреєм обробляють більшу частину тіла собаки, особливу увагу приділяючи місцям, де мало шерсті: вуха, пах тощо.
Також існують спеціальні нашийники проти кліщів. Вони розраховані на постійну дію. Внутрішня сторона ошийників оброблена спеціальною речовиною, яка відлякує або вбиває кліщів. Але не бажано використовувати лише нашийники, оскільки через деякий час ефективність продукту знижується. Додатково потрібно використовувати таблетки або каплі.
Варто зазначити, що такі засоби потрібно використовувати обережно, щоб не нашкодити улюбленцю. Для цього перевіряйте рекомендації до використання.
Якщо ви правильно проведете профілактику, вам не доведеться дізнаватися, що робити, якщо собаку вкусив кліщ. Адже ваш чотирилапий компаньйон буде надійно захищений від укусів цих паразитів.