З настанням теплої погоди люди виходять на свої присадибні ділянки, упорядковують території біля будинків, прибирають від накопиченого за зиму сміття, обрізають дерева і, як наслідок, можуть виникати масові випадки самовільного випалювання сухої рослинності, її залишків та опалого листя.

Під час воєнного стану це спричиняє додаткову небезпеку, відбувається відволікання від виконання завдань аварійно – рятувальних підрозділів, правоохоронних органів та військовослужбовців, внаслідок чого, знижується обороноздатність країни.

Ми неодноразово попереджали про заборону на такі дії, але все ж випадки трапляються. Тому нагадуємо, що за спалювання сухої рослинності, яка у військовий час може прирівнюватися до диверсійної діяльності, відповідно до ст. 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачене покарання у вигляді накладення штрафу на громадян від 3060 до 6120 грн, та на посадових осіб від 15300 до 21420 грн. Ті самі дії, вчинені в межах природно-заповідного фонду, - на громадян від 6120 до 12240 грн та на посадових осіб від 21420 до 30600 грн.

Треба завжди пам’ятати, що необережне поводження з вогнем може призвести до найбільшої серед бід – ПОЖЕЖІ!

ЗАПАМ’ЯТАЙТЕ:

Якщо у будинку почалася пожежа, Вами було помічено виникнення пожежі на іншому об’єкті природних екосистем, найголовніше – не панікувати!

Необхідно негайно повідомити про це пожежну частину: телефонуй за номером – 101 – чітко і ясно назви адресу і місце виникнення пожежі.