Це люди, які за покликом власного серця стали на захист рідної Батьківщини та боронять її від загарбників.

З метою вшанування мужності і героїзму захисників незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України 14 березня в Савранській громаді відбувся урочистий захід, на який з усіх куточків громади завітали наші Герої - земляки і родини загиблих.
В урочистому заході взяли участь виконуючий обов’язки селищного голови Євген Населенко, перший заступник селищного голови Вадим Лісниченко, заступник селищного голови Олександр Лавренюк, депутат Подільської районної ради Ярослава Жирун, депутати селищної ради, працівники селищної ради, установ, організацій та жителі громади.
До захисників Батьківщини зі словами вдячності за їх подвиг і героїзм, звернувся перший заступник селищного голови Вадим Лісниченко, який зауважив, що відзначення Дня українського добровольця саме 14 березня обрано не випадково, адже саме цього дня 2014 року з Майдану на тренувальну базу в Нових Петрівцях відправилися перші добровольці, де почали підготовку до участі в боротьбі за територіальну цілісність України. Він подякував представникам добровольчих формувань, які першими стали на захист незалежності і територіальної цілісності країни.
«Українські добровільні підрозділи налічували тисячі небайдужих людей, які стали міцним щитом Батьківщини та показали майбутнім поколінням приклад справжньої мужності та героїзму. Сьогодні ми зібралися вшанувати пам’ять наших захисників, які добровільно піднялися на захист нашої країни, і віддали за неї найцінніше – свої життя. Ми повинні пам'ятати кожного з них, адже завдяки їхній небайдужості, мужності та відвазі, над нами височіє мирне небо. Я щиро дякую всім, хто прийняв на себе перший удар підступного ворога і зараз продовжує захищати державу» - наголосив Вадим Лісниченко
До рідних та близьких наших земляків – Героїв, які віддали своє життя захищаючи Батьківщину зі словами вдячності за їх подвиг і героїзм, звернулася депутат Подільської районної ради Ярослава Жирун.
"Вони одними з перших пішли на захист України. І віддали найдорожче. Віддали життя. Вони чітко обрали для себе: захищати країну, аби наступним поколінням українців не жити в рабстві. Слава Героям!", – сказала Ярослава Жирун.
Присутні поіменно згадали полеглих наших земляків-Героїв – Майданюка Андрія Владиславовича, Гончарука Василя Михайловича, Бойченко Генадія Васильовича, Шпильового Станіслава Валерійовича, Одарика Сергія Сергійовича, Германа Юрія Юрійовича, Янкового Андрія Ігоровича, Нуну Івана Васильовича, Раєцького Володимира Григоровича, Кіркелана Олега Сергійовича, Зінюка Олексія Михайловича, Дабіжу Олександра Валерійовича, Погороцького Мирона Сергійовича.
Хвилиною мовчання присутні вшанували їх світлу пам’ять та на знак пам’яті про героїчну, самовіддану боротьбу за свою державу, вдячність за їх подвиги урочисто відкрили «ДОШКУ ПАМ’ЯТІ ГЕРОЇВ».
Ми схиляємо голови перед світлою пам’яттю Героїв, які віддали своє життя за Україну. Вони завжди залишаться в наших серцях.
Вічна пам'ять загиблим захисникам! Вічна слава живим Героям!