Голова Одеської обласної державної адміністрації Сергій Гриневецький взяв участь в засіданні Міжпарламентської Ради Україна-НАТО (UNIC), яке відбувається в Одесі.
Учасниками зібрання є Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко, Віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина, депутати Верховної Ради України, члени бюро Парламентської Асамблеї НАТО та представники понад 10 держав-членів Альянсу і партнерів НАТО.
Україна рухається до стандартів НАТО швидше, ніж у попередні роки. На цьому наголосив Перший віце-спікер Парламенту Олександр Корнієнко, відкриваючи в Одесі засідання міжпарламентської Ради Україна-НАТО (UNIC)
«Вперше за роки незалежності втілено низку важливих реформ: відкриття ринків, децентралізація влади, реформа прокуратури, судів, скасування депутатської недоторканності, боротьба з кнопкодавством та впливом великого бізнесу на політику.
На фінішній прямій також перебуває реформа СБУ та банківського сектору. Можна продовжувати з прикладами, але напрям зрозумілий: побудова прозорих та міцних інститутів, вільних від корупції – для швидкого економічного зростання та розвитку. Результати наших реформ свідчать: ми рухаємось до стандартів НАТО, причому рухаємось набагато швидше, ніж у попередні роки», – зазначив Перший заступник Голови Верховної Ради.
Водночас Перший віце-спікер Парламенту розповів, що українці цінують вже наданий Україні статус партнера з розширеними можливостями. При цьому ми прагнемо залишатися найнадійнішим, найдієвішим партнером держав-членів НАТО у захисті демократії від автократичних загроз.
Олександр Корнієнко наголосив, що Україна – це один з наріжних каменів безпеки в Європі. Цьому сприяє географічне розташування, розмір території, кількість населення, а також воля до свободи та здатність її захищати.
Олександр Корнієнко висловив упевненість, що тісніший зв’язок і координація між Україною та країнами-членами НАТО є найефективнішим методом протистояння спільним викликам.
Засідання Міжпарламентської Ради Україна-НАТО є важливим елементом парламентського контролю за реалізацією стратегії євроатлантичної інтеграції, що спільно здійснюється Верховною Радою України та Парламентською асамблеєю НАТО.