9 червня 2021 року під головуванням селищного голови Дужія С.Г. відбулось чергове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Савранської селищної ради

ПРОТОКОЛ №10
 
чергового засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та
надзвичайних ситуацій Савранської селищної ради
 
09 червня 2021 року                                                                                                     смт. Саврань
 
Присутні: 
Головуючий – голова селищної ради,  голова комісії ТЕБ та НС селищної ради Дужій С.Г.     
Члени комісії – за окремим списком. 
Запрошені: завідувач ВП «Любашівський міжрайонний відділ лабораторних досліджень» ДУ «Одеський обласний лабораторний центр МОЗ України» Сабадаш В.Г., фельдшер-санітарний Савранського відділу ГУ Держпродспоживслужби в Одеській області Гребенюк О.М.
 
ПОРЯДОК ДЕННИЙ:
 
І. Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення у літній період 2021 року на території Савранської селищної ради Одеської області.
Доповідає: Гребенюк Олексій Миколайович – фельдшер-санітарний Савранського відділу ГУ Держпродспоживслужби в Одеській області.
 
ІІ. Про посилення протипожежного захисту під час збирання, зберігання врожаю і заготівлі грубих кормів у 2021 році.
Доповідає: Кльован Андрій Олександрович - т.в.о. начальника Савранського РС ГУ ДСНС України в Одеській області, майор служби цивільного захисту.   
 
ІІІ. Про заходи Савранської селищної ради Одеської області щодо забезпечення готовності до реагування на можливі надзвичайні ситуації в умовах ускладнення воєнно-політичної обстановки.   
Доповідає: Орлов Олег Анатолійович  - головний спеціаліст з питань протидії корупції, взаємодії з правоохоронними органами, цивільного захисту, оборонної та мобілізаційної роботи Савранської селищної ради Одеської області. 
 
IV. Про надання дозволу щодо підготовки до проведення на території Савранської селищної ради Одеської області народного свята «Івана Купала».
Доповідає: Дужій Сергій Григорович – голова Савранської селищної ради Одеської області. 
 
 
І. СЛУХАЛИ: про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення у літній період 2021 року на території Савранської селищної ради Одеської області.
 
ВИСТУПИЛИ:
 
Гребенюк О.М. (представник підрозділу Держпродспоживслужби) вказав на необхідність посилити контроль за дотриманням встановлених санітарно-епідемічних вимог регіональної програми «Питна вода Одещини» на 2021-2024 роки. 
 
З метою попередження виникнення спалахів гострих кишкових інфекцій, харчових отруєнь серед населення, відповідно до Законів України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», «Про захист населення від інфекційних хвороб», «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», на виконання регіональної програми «Питна вода Одещини» на 2021-2024 роки, затвердженої рішенням Одеської обласної ради від 16.04.2021 №141-VII, на виконання протокольного рішення комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Одеської облдержадміністрації від 04.06.2021 №9/1, за результатами обговорення  
 
ВИРІШИЛИ:
 
1.  Затвердити План заходів щодо забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення у літній період 2021 року на території Савранської селищної ради Одеської області (додається).
 
2. Савранському відділу ГУ Держпродспоживслужби в Одеській області,  керівникам об’єктів всіх форм власності здійснювати контроль за виконанням Плану заходів щодо забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення у літній період 2021 року на території Савранської селищної ради Одеської області.
Постійно
3. Виконавчому комітету селищної ради, керівникам підприємств і організацій: 
3.1. Забезпечити виконання Рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13.03.2020 року «Про невідкладні заходи щодо забезпечення національної безпеки в умовах спалаху гострої респіраторної хвороби СOVID-19, спричиненої коронавірусом SАRS-СоV-2», введеного в дію Указом Президента України від 13.03.2020 року №87/2020, у частині проведення комісійних перевірок об’єктів централізованого, децентралізованого водопостачання та водовідведення. 
Невідкладно
3.2.  Забезпечити цілодобову подачу води у водопровідні мережі дитячих оздоровчих та лікувально – профілактичних закладів, харчової промисловості та інші об’єкти підвищеного епідризику.
                                                                                                               Постійно
3.3. Привести ринок та об’єкти дрібно – роздрібної торгівлі в належний санітарний стан згідно вимог санітарного законодавства. Вжити заходів щодо припинення торгівлі харчовими продуктами у невстановлених місцях.
Невідкладно 
3.4. Проводити заходи щодо ліквідації не узаконених звалищ сміття. Своєчасно проводити знезараження та обваловку діючих звалищ на підпорядкованій території.
Постійно
 
3.5. З метою недопущення забруднення відкритих та підземних джерел питного водопостачання населення здійснити перевірку місць зберігання заборонених або непридатних для подальшого використання хімічних засобів захисту рослин та забезпечити їх надійне зберігання. 
До 30.06.2021
3.6. Про проведену роботу поінформувати голову комісії  з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Савранської селищної ради.  
Постійно
4. Сектору поліцейської діяльності №2 відділу поліції №1 Подільського РУП ГУ Національної поліції в Одеській області проводити заходи з недопущення стихійної торгівлі продуктами харчування на території селищної ради.
Постійно
 
ІІ. СЛУХАЛИ: про посилення протипожежного захисту під час збирання, зберігання врожаю і заготівлі грубих кормів у 2021 році.
 
ВИСТУПИЛИ: Кльован А.О. наголосив що на території України у 2020 році зниження рівня ґрунтових вод, а також найвищі за останнє сторіччя показники середньодобової температури, призвели до збільшення кількості пожеж у природних екосистемах - 23 тис. 791 пожежа на загальній площі 69 тис. 615 га.
Протягом 2020 року на території Одеської області в природних екосистемах виникло 2332 пожежі на загальній площі 3064,1 Га (очерету, трави, водно-болотної рослинності). В лісових масивах виникло 48 пожеж на загальній площі 77,33 Га. 
З початку 2021 року на території Одеської області виникло більше 180 пожеж в екосистемах. 
За 2020 року Савранському районі зареєстровано  102 пожежі, з яких 68  виникли в екосистемах.
З початку 2021 року на відкритій території Савранської громади  сталося 6 пожеж сухої рослинності, всього зареєстровано 13 пожеж с початку поточного  року.  
Також нагадую, що згідно ст. 77 КУпАП, порушення вимог пожежної безпеки в лісах - тягне за собою накладення штрафу на громадян від дев’яноста (1530 грн.)  до двохсот сімдесяти (4590 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян  та на посадових осіб - від двохсот сімдесяти (4590 грн) до дев’ятисот (15300 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двохсот сімдесяти (4590 грн) до дев’ятисот (15300 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та на посадових осіб - від шістсот тридцяти (10710 грн) до однієї тисячі восьмисот (30600 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
  Відповідно до ст. 77-1 КУпАП, випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дотримання порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від ста вісімдесяти (3060 грн) до трьохсот шістдесяти (6120 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від дев’ятисот (15300 грн) до однієї тисячі двохсот шістдесяти (21420 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
 
Відповідно до статей 19, 55 Кодексу цивільного захисту України, на виконання розпорядження голови Одеської обласної державної адміністрації від 26.05.2021 №545/од-2021, з метою попередження виникнення пожеж і загибелі людей у пожежонебезпечний період під час збирання, зберігання та переробки врожаю, за результатами обговорення  питання  
 
ВИРІШИЛИ:    
 
1. Виконавчому комітету селищної ради, рекомендувати керівникам підприємств, організацій, установ: 
1.1. Вжити заходів щодо покращення пожежної безпеки на об’єктах, у населених пунктах у літній пожежонебезпечний період, посилення протипожежного захисту природних екосистем, об’єктів сільськогосподарського виробництва під час збирання, зберігання врожаю і заготівлі грубих кормів. Забезпечити дотримання та виконання вимог «Правил пожежної безпеки в агропромисловому комплексі України» затверджених Наказом Міністерства аграрної політики України, Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи 04.12.2006 р. №730/770, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 5 квітня 2007 р. за № 313/13580. 
Невідкладно
1.2. Скласти спільні інструкції взаємодії на випадок виникнення надзвичайних подій із відповідними службами реагування.
Невідкладно
1.3. Уточнити перелік техніки, яку можна задіяти для підвезення води, в разі необхідності заздалегідь відпрацювати алгоритм дій під час виникнення надзвичайних ситуацій.
Невідкладно
1.4. Провести роз’яснювальну роботу серед населення та сільськогосподарських підприємств щодо заборони випалювання стерні, пожнивних залишків на полях, а також сухої рослинності на узбіччях доріг. 
Постійно
1.5. Здійснювати контроль за проведенням обкосів зернових культур на польових масивах у період воскової зрілості та утворенням запасів води для пожежогасіння.
Постійно
2. Рекомендувати керівникам агроформувань та іншим землекористувачам, які беруть участь у збиранні зернових культур:
2.1. Забезпечити дотримання вимог пожежної безпеки при збиранні врожаю зернових культур та їх зберіганню, в тому числі і щодо готовності сил та засобів пожежогасіння до використання за призначенням . 
Постійно
2.2. Не допускати спалювання стерні, пожнивних залишків на полях, поширення вогню на лісові насадження. 
2.3. Провести інструктаж учасників жнив щодо дотримання ними правил пожежної безпеки і контролювати їх дотримання.
3. Рекомендувати Савранському РС ГУ ДСНС України в Одеській області:
3.1. Активізувати роботу з контролю за дотриманням вимог законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки під час збирання, зберігання та переробки врожаю.  
3.2. Провести огляд місць збирання, переробки і зберігання продукції нового врожаю та грубих кормів, за результатами яких вживати відповідних заходів реагування. 
Невідкладно 
3.3. Здійснити огляд систем протипожежного захисту сільськогосподарських підприємств та стану зовнішнього протипожежного водопостачання, у разі виявлення порушень інформувати власників, балансоутримувачів.  
 
ІІІ. СЛУХАЛИ: про заходи Савранської селищної ради Одеської області щодо забезпечення готовності до реагування на можливі надзвичайні ситуації в умовах ускладнення воєнно-політичної обстановки.   
 
Відповідно до вимог розділу ІІ протоколу від 14.05.2021 №30 позачергового засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, на виконання протокольного рішення комісії з питань ТЕБ та НС облдержадміністрації від 04.06.2021 №9/3, з метою забезпечення готовності до реагування на можливі надзвичайні ситуації в умовах ускладнення воєнно-політичної обстановки, за результати обговорення питання:
 
ВИРІШИЛИ:    
 
1. Виконавчому комітету селищної ради, рекомендувати керівникам підприємств, організацій, установ:
 
1.1. Здійснити уточнення планів цивільного захисту на особливий період, коригування заходів щодо приведення у вищі ступені готовності до дій за призначенням органів управління та сил цивільного захисту Савранської селищної ланки територіальної підсистеми Одеської області єдиної державної системи цивільного захисту.
До 25.06.2021 
 
1.2. Здійснити уточнення порядку оповіщення органів управління, суб’єктів господарювання та населення про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій, у тому числі у формі, доступній до осіб з вадами зору та слуху. 
До 10.06.2021
  
1.3. Провести перевірку готовності місцевої системи централізованого оповіщення, спеціальних об’єктових систем оповіщення з практичним запуском сигнально-гучномовних пристроїв (сирен) та доведенням до населення навчальної інформації у сфері цивільного захисту через засоби масової інформації із завчасним (за 2-3 дні) попередження населення про проведення зазначеної перевірки.
До 16.06.2021 
 
1.4. Здійснити уточнення складу органів з евакуації в разі виникнення надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру, а також документів, визначених планом цивільного захисту на особливий період щодо евакуації населення з районів можливих бойових дій (збройних конфліктів) і планів приймання та розміщення евакуйованого населення у безпечних районах.  
До 25.06.2021 
 
1.5. Провести практичні заняття та тренування з особовим складом органів з евакуації.
До 25.06.2021  
 
 1.6. Провести позапланові огляди захисних споруд цивільного захисту та інших споруд, призначених для укриття населення (персоналу, працівників). На підставі виконаної роботи визначити конкретні заходи щодо їх приведення у готовність, насамперед для захисту населення від застосування звичайних засобів ураження, а також щодо забезпечення доступності для осіб з інвалідністю та інших мало мобільних груп населення.
До 25.06.2021  
 
1.7. Привести в готовність захисні та інші споруди державної та комунальної форми власності, призначених для укриття персоналу найбільш важливих для економіки та безпеки держави суб’єктів господарювання та суб’єктів, що забезпечують життєдіяльність населених пунктів. 
До 25.06.2021  
 
1.8. Відпрацювати алгоритм дій та визначити конкретні заходи у разі виникнення масової внутрішньої міграції населення у зв’язку з посиленням загрози виникнення збройного конфлікту та можливого збільшення числа внутрішньо переміщених осіб.
До 25.06.2021  
 
1.9. Опрацювати питання щодо формування додаткового резерву приміщень для приймання евакуйованого населення зокрема дітей та осіб з інвалідністю, а також стосовно їх життєзабезпечення в місцях тимчасового розміщення.
До 30.06.2021  
 
1.10. Здійснити додаткові заходи щодо забезпечення сталого функціонування об’єктів життєзабезпечення населення, передбачити здійснення аварійного водопостачання в населених пунктах.  
До 30.06.2021 
 
1.11. Вжити заходи щодо забезпечення резерву лікарських засобів та виробів медичного призначення, іншого матеріального-технічного забезпечення.
До 30.06.2021  
 
1.12. Через засоби масової інформації забезпечити систематичне інформування населення з питань дій у разі загрози або виникнення надзвичайних ситуацій, поводження із вибухонебезпечними предметами.
Постійно 
ІV. СЛУХАЛИ: про надання дозволу щодо підготовки до проведення на території Савранської селищної ради Одеської області народного свята «Івана Купала».
 
З метою відродження і популяризації кращих традицій, звичаїв, обрядів українського народу, організації змістовного дозвілля громадян і підготовки та проведення  народного свята «Івана Купала», в умовах послаблення карантинних обмежень щодо недопущення  поширення респіраторної хвороби СOVID-19, за результатами обговорення:
 
ВИРІШИЛИ: 
 
1. Директору КЗ «Центр культури, дозвілля та туризму» розробити План заходів щодо підготовки і проведення народного свята «Івана Купала» та здійснювати координацію дій щодо його виконання, враховуючи чинне законодавство щодо карантинних обмежень під час недопущення поширення респіраторної хвороби СOVID-19. 
 
2. Виконкому селищної ради, КЗ «Центр культури, дозвілля та туризму» організувати:
проведення народного свята на березі річки Південний Буг (новий пляж):
 
2.1. Організувати підключення до електропостачання освітлення та  звукопідсилюючої апаратури.
 
2.2. Організувати встановлення сміттєвих урн на території  проведення заходу та слідкувати за їх вивезенням. 
 
3. Рекомендувати:
 
3.1. Сектору поліцейської діяльності №2 відділу поліції №1 Подільського РУП ГУ Національної поліції в Одеській області забезпечити охорону порядку під час свята «Івана Купала».
 
3.2. 34-й Державній пожежно-рятувальній частині 4-го ДПРЗ ГУ ДСНС України в  Одеській області забезпечити протипожежну та рятувальну безпеку на воді   під час свята «Івана Купала». 
 
3.3. ВП «Любашівська станція екстреної (швидкої) медичної допомоги» організувати чергування карети швидкої допомоги під час проведення заходу. 
 
4. Головному спеціалісту по комунікаціям з громадськістю та інформаційному забезпеченню діяльності ради забезпечити широке висвітлення заходів щодо підготовки та проведення народного свята «Івана Купала» на офіційному сайті  Савранської селищної ради Одеської області. 
 
 
 
Селищний голова, 
голова комісії                                                                                Сергій ДУЖІЙ 
 
 
Секретар комісії                                                                           Анатолій ІВАШКОВСЬКИЙ 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ЗАТВЕРДЖЕНО
рішенням  комісії з питань 
ТЕБ та та НС селищної ради 
від 09.06.2021 № 10/1
 
 
ПЛАН 
заходів щодо забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення у літній період 2021 року на території Савранської селищної ради Одеської області

№ з/п

Назва заходу

Виконавець

Термін

виконання

1

2

3

4

1.

Розробити та затвердити план заходів

щодо забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення у літній період 2021 року на території Савранської селищної ради Одеської області

Комісія з питань

ТЕБ та НС селищної ради

Невідкладно

2.

Забезпечити оперативний зв'язок та взаємоінформування про санепідситуацію з усіма зацікавленими управліннями, відомствами та службами, незалежно від їх підпорядкування

Савранський відділ ГУ Держпродспоживслужби в Одеській області,

керівники об’єктів всіх форм власності

Постійно

3.

Забезпечити готовність лікувально-профілактичних закладів до проведення заходів по виявленню хворих на карантинні інфекції, локалізації та ліквідації вогнищ особливо небезпечних інфекцій

КНП «Савранська лікарня»,

КНП «Савранський

ЦПМСД»,

Савранський відділ ГУ Держпродспоживслужби в Одеській області

Постійно

4.

Забезпечити розгортання або перепрофілювання ліжок для госпіталізації хворих, залучення додаткової кількості медичних працівників для надання допомоги населенню на дому, виділення санітарного транспорту

КНП «Савранська лікарня»,

КНП «Савранський ЦПМСД»

При необхідності

5.

Забезпечити постійну наявність незнижувального запасу сольових розчинів, медикаментів та дезінфекційних засобів на випадок епідускладнень з холери

КНП «Савранська лікарня»,

КНП «Савранський

ЦПМСД»,

Савранський відділ ГУ Держпродспоживслужби в Одеській області

Постійно

6.

Проводити активне виявлення осіб, прибулих з країн - ендемічних з малярії та встановити за ними епідемічний нагляд на період перебування на території селищної ради

КНП «Савранська лікарня»,

КНП «Савранський

ЦПМСД»,

Савранський відділ ГУ Держпродспоживслужби в Одеській області і

Постійно в епідсезон

7.

Забезпечити дотримання норм санітарного законодавства в галузі охорони вод, не допускати забруднення й засмічення прибережних захисних смуг водойм та місць водокористування населення

Керівники об’єктів, підприємств і господарств

Постійно

8.

Затвердити та винести в натуру зони санітарної охорони джерел водопостачання населення з обмеженням господарської діяльності в їх межах

Виконавчий комітет  селищної ради,

керівники підприємств, що мають на балансі джерела водопостачання

Протягом року

9.

Забезпечити виконання першочергових заходів по приведенню санітарно - технічного стану комунальних, відомчих та сільських водопроводів у відповідність з вимогами епідемічної надійності їх експлуатації на 2021 рік. Впровадити ефективні стаціонарні системи знезараження води на господарсько-питних водопроводах району

Виконавчий комітет   селищної ради,

власники водопровідних споруд

Весь період

10.

Привести в належний санітарний стан водозабірні споруди: виконати тампонаж недіючих та герметизацію гирл діючих свердловин і оглядових колодязів, провести ремонт павільйонів та запірної арматури. Не допускати їх підтоплення. Провести   профілактичну дезінфекцію ємностей і мереж на водопроводах з оформленням відповідних актів про виконані роботи

Виконавчий комітет  селищної ради,

власники водопровідних споруд

Постійно

11.

Забезпечити виробничий лабораторний контроль за якістю питної води, яка подається населенню

Виконавчий комітет  селищної ради,

власники водопровідних споруд

Постійно

12.

Забезпечити наявність незнижувального запасу деззасобів для знезараження питної води водопроводів.

Виконавчий комітет  селищної ради,

власники водопровідних споруд

Постійно

13.

Забезпечити облік і своєчасну ліквідацію аварійних ситуацій на спорудах і   мережах водопроводу та їх промивку й дезінфекцію

Виконавчий комітет  селищної ради,

власники водопровідних споруд

Постійно

14.

Забезпечити цілодобову подачу води питної у водопровідні мережі з метою недопущення її вторинного забруднення

Виконавчий комітет  селищної ради,

власники водопровідних споруд

Постійно

15.

Забезпечити моніторинг за якістю води поверхневих водойм в постійних створах спостереження водойм та лабораторний контроль підземних джерел водопостачання згідно функціональних повноважень та взаємоінформування щодо результатів досліджень

Савранський відділ ГУ Держпродспоживслужби в Одеській області,

виконавчий комітет  селищної ради

Постійно

16.

Проводити ремонти колодязів громадського користування для питних потреб та забезпечити їх належне утримання відповідно до санітарних вимог

Виконавчий комітет  селищної ради

Щорічно

17.

Забезпечити нормативну санітарну очистку населених пунктів, закріпити території загального користування за відповідальними суб'єктами підприємницької діяльності для забезпечення належного санітарного стану

Виконавчий комітет  селищної ради

Постійно

18.

Здійснити заходи щодо приведення у належний стан місць масового перебування та відпочинку населення. Створити в цих місцях належні умови забезпечення питною водою, реалізації продуктів харчування, виконання правил особистої гігієни

Виконавчий комітет  селищної ради

Постійно

19.

Посилити контроль за установками по доочистці питної води в смт. Саврань з забезпеченням відомчого лабораторного контролю якості води та інформуванням населення

Савранське виробниче управління житлово-комунального господарства (ВУЖКГ)

Весь період

20.

Забезпечити безаварійну ефективну роботу каналізаційних споруд і не допускати скидів неочищених стічних вод у водойми

Виконавчий комітет  селищної ради

Постійно

21.

Забезпечити проведення робіт щодо утримання в належному санітарному стані території населених пунктів, парків, ринків, місць масового відпочинку, прибережних зон, автомобільних шляхів та прилеглих до них територій

Виконавчий комітет  селищної ради

Постійно

       

Останні опубліковані новини