Про це заявив голова Одеської облдержадміністрації Сергій Гриневецький, перебуваючи з робочим візитом в Саврані, на відкритті навчально-практичного центру деревообробних технологій, що тепер діятиме на базі Північного центру професійної освіти.

«Щоб готувати конкурентоспроможного на ринку праці робітника, потрібно максимально наблизити навчальний процес до умов виробництва. Створення навчально-практичних центрів матиме позитивні економічні та соціальні наслідки. На разі основна задача для обласної влади – створити гідні умови для того, аби робітничі кадри залишились тут, на Одещині», - сказав Сергій Гриневецький.
Навчально-практичний центр деревообробних технологій створено за кошти обласного бюджету та спеціального фонду закладу (понад 1 млн. грн.). Центр має сучасні кабінети професійно-теоретичної підготовки, майстерні та лабораторії, що оснащені сучасним обладнанням, комп’ютерною та мультимедійною технікою.
«Навчально-практичний центр деревообробних технологій об’єднує чотири умовних зони за кожним із напрямів підготовки. Де учні зможуть отримувати теоретичні знання, а також відпрацьовувати практичні навики за різними видами робіт у майстерні ручної обробки деревини, зможуть вивчати основи програмування на станках з числовим програмним управлінням та безпосередньо у цеху механічної обробки деревини» - поінформувала голову Одеської ОДА директор Північного центру професійної освіти Ярослава Жирун.
За її словами, Північний центр професійної освіти прагне працювати ефективно, оперативно та гнучко реагувати на практичні та швидкозмінні потреби у навчанні та потребу роботодавців у кваліфікованих робітничих кадрах, які відповідають сучасним вимогам.
Зокрема, відкриття сучасного навчально-практичного центру деревообробних технологій, дасть змогу впроваджувати у навчальний процес сучасні технології; здійснювати підготовку кваліфікованих робітників у відповідності до сучасних державних стандартів професійно-технічної освіти та потреби ринку праці; організовувати стажування викладачів професійної підготовки та майстрів виробничого навчання; здійснювати професійне навчання незайнятого населення.
«Наприклад, можна наочно побачити як відбувається професійна підготовка, спеціалістів з однієї із дуже затребуваних професій «Столяр будівельний; тесляр». Сучасні досягнення у деревообробній галузі дають змогу виготовляти все більш нові вироби з деревини для машинобудування, легкої промисловості, будівництва, сфери транспорту та зв'язку. Деревообробка сьогодні - це високомеханізоване та високопродуктивне виробництво, яке потребує кваліфікованих робітників. То ж потреба у професійних столярах на ринку праці є завжди!» - додала Ярослава Жирун.
Сергій Гриневецький високо оцінив рівень роботи Північного центру професійної освіти та якість оснащення Навчально-практичного центру деревообробних технологій.
«Я пишаюсь тим, що у нас на Одещині відбувається реалізація таких проєктів! Висловлюю подяку керівництву – особливо Ярославі Жирун, за організацію такої роботи. І важливо відзначити, все що тут є - вироблено з матеріалу, з деревини, яку вирощено і отримано тут на Савранщині. Створюються чудові умови для навчання і облаштування навчального процесу. Я дав доручення підготували проєкт подальшої реконструкції інших будівель, які б могли ще краще доповнити комплекс Центру. Необхідно і всі інші приміщення привести до належного стану і грамотно використовувати в навчальному процесі. Ну, і найголовніше – це наші діти! Я бачив, з яким задоволенням вони і навчаються, і працюють тут. У них очі горять, а це значить, що всі на правильному шляху» - відзначив голова Одеської облдержадміністрації Сергій Гриневецький.