23.05.2023 року начальник Подільської районної військової адміністрації Михайло Лазаренко провів службову нараду з керівництвом районного управління поліції, ДСНС, військової комендатури, районної ради, з головами територіальних громад, співробітниками РВА.
В ході роботи Михайло Лазаренко заслухав голів територіальних громад з наступних питань:
-​про роботу гуманітарних штабів територіальних громад (кількість гуманітарної допомоги, що отримано, розподілено, залишки);
-​про стан ремонту доріг державного і комунального значення;
-​про організацію роботи літніх пришкільних таборів з денним перебуванням у закладах загальної середньої освіти (зокрема, відкриття таборів у приватних освітніх закладах);
-​про результати підготовки та участі у Всеукраїнській дитячо-юнацькій військово-патріотичній грі «Сокіл» («Джура»).
Крім того, очільник району зосередив увагу посадовців на декількох важливих аспектах життєдіяльності громад.
Зокрема, у освітній галузі поставлено завдання щодо створення безпечних умов для дітей та персоналу у літніх шкільних таборах, а також під час проведення національного мультипредметного тестування випускників.
Керівникам органів місцевого самоврядування надано доручення про початок підготовки закладів освіти до нового навчального року.
Михайло Лазаренко подякував голові Окнянської селищної ради Олегу Бєлоусу за відповідальне відношення до підготовки та проведення районного етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної грі «Сокіл» («Джура»).
Водночас, не всі посадовці віднеслися до справи з належним розумінням, про що було зроблено особисті зауваження. Голова району підкреслив, що національно-патріотичне виховання громадян – це пріоритет під час війни, тому керівники не мають права відноситися до таких заходів байдуже.
Також, під час наради обговорювались подальші кроки щодо допомоги та підтримки підрозділів Збройних сил України, членів сімей загиблих військовослужбовців, проведення мобілізаційних заходів тощо.
Очільник РВА акцентував увагу керівників громад на необхідності всебічної підтримки аграріїв, адже від успішності їх дій в ході збирання врожаю залежатиме наповнення місцевих бюджетів.
Голова Подільської районної ради Микола Соколов довів пріоритетні напрямки роботи райради, а також проблемні питання, з якими звертаються мешканці району.
З районним керівництвом ДСНС, військової комендатури, поліції Михайло Лазаренко обговорив стан укомплектованості, забезпеченості підрозділів та готовності до дій за призначенням.
Крім того, представники силових структур та правоохоронних органів довели інформацію про впровадження у районі Програми «Поліцейський офіцер громади», створення місцевих пожежних команд, дотримання заходів безпеки на воді, впорядкування фортифікаційних споруд, попередження пожеж в екосистемах, доведення правил поводження з вибухонебезпечними предметами тощо.