27 січня – скорботна дата. У цей день Україна разом зі всією світовою спільнотою вшановує пам’ять жертв Голокосту - однієї з найстрашніших та найжорстокіших сторінок історії людства ХХ сторіччя.

Голокост — цілеспрямована політика нацистів у роки Другої світової війни щодо знищення євреїв на окупованій території Європи, жертвами якої стали близько 6 мільйонів євреїв.

Символом Голокосту в Україні став розстріл близько ста тисяч людей, більшість із яких були євреями, у Бабиному Яру (м. Київ). Загальна кількість загиблих українських євреїв можна оцінити в 1,8 млн. чол. У цілому Україна втратила близько 70% довоєнного єврейського населення. Це було складовою частиною трагедії Голокосту.

Ми схиляємо голови перед тими, хто загинув під час Голокосту та згадуємо тих, хто не залишався осторонь та, під загрозою смерті, все одно допомагав ближнім вижити. Пам’ять про жертв Голокосту повинна нагадувати нам та майбутнім поколінням про те, до чого може привести політика нетерпимості та ненависті. Пам’ятаймо минуле заради майбутнього.

Світла пам’ять усім загиблим!