Сьогодні під час запланованої зустрічі виконуючий обов’язки селищного голови Олег Жирун та начальник Савранської ДПІ Головного управління ДПС в Одеській області Ігор Розуменко обговорили питання продовження ефективної взаємодії про інформування суб’єктів господарювання громади щодо необхідності застосування РРО/ПРРО платниками податків з 1 жовтня 2023 року та інших нововведень податкового законодавства.
Начальник Савранської ДПІ Головного управління ДПС в Одеській області Ігор Розуменко повідомив, що працівниками податкової інспекції щоденно проводяться індивідуальні консультації з платниками, які відвідують Центр обслуговування платників та звертаються телефоном на номери «гарячих ліній» з питань реєстрації РРО/ПРРО, під час яких, наголошують на обов’язку кожного підприємця, окрім спрощенців І групи, застосовувати реєстратори розрахункових операцій.
Податківці також звертають увагу представників бізнесу, що з 1 жовтня 2023 року відновлено застосування штрафних санкцій за невидачу фіскального чека. У разі встановлення контролюючим органом фактів порушень до суб’єктів господарювання будуть застосовуватись фінансові санкції у розмірі від 25% до 150% вартості реалізованого товару.
Також наразі триває роз’яснювальна робота з адміністрацією ринку щодо недопущення укладання договорів оренди торгових місць з платниками податків - фізичними особами без державної реєстрації.
За результатами спільної проведеної роботи відповідними структурними підрозділами Головного управління ДПС в Одеській області, здійснюється аналіз та збір податкової інформації щодо наявності підстав для вжиття відповідних контрольно-перевірочних заходів з проведенням фактичних перевірок найбільш ризикових суб’єктів господарювання.
Також Савранська ДПІ нагадує, що з 1 січня 2024 року вступає в дію підпункт 2 пункту 1 Постанови Кабінету Міністрів №894 від 29.07.2022р. «Про встановлення строків, до настання яких торговці повинні забезпечити можливість здійснення безготівкових розрахунків (у тому числі з використанням електронних платіжних засобів, платіжних застосунків або платіжних пристроїв) за продані ними товари (надані послуги)».
Постановою №894 передбачено поступове запровадження обов’язку торговців забезпечити можливість здійснення безготівкових розрахунків (у тому числі з використанням електронних платіжних засобів, платіжних застосунків або платіжних пристроїв) за продані ними товари (надані послуги)»:
- з 1 січня 2024 року – наявність РОS-терміналів стає обов’язковою у населених пунктах з чисельністю від 5 тисяч населення;
- з 1 січня 2025 року – РОS-термінали знадобляться у населених пунктах
з населенням менш ніж 5 тисяч жителів;
Своєчасна та якісна інформація від податкової служби про податкові умови підприємницької діяльності сприяє підвищенню податкової культури та наповненню бюджету.
По завершенню зустрічі присутні домовились про подальшу співпрацю.