Сьогодні, 6 лютого 2024 року, виконуючий обов’язки селищного голови Олег Жирун прийняв участь у онлайн заході “Права людини і громадянина: дотримання та захист у територіальних громадах”. Захід проходив за участі Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Дмитра Лубінця, Голови Всеукраїнської Асоціації ОТГ Олександра Корінного, менеджера Швейцарсько-українського проєкту DECIDE, співзасновника ГО DOCCU Валентини Полторак та експерта проєкту DECIDE, координатора національного впровадження Ініціативи «Стаємо сильнішими разом!» Ганни Грищенко.
Учасникам заходу висвітлено основні напрями діяльності інституту Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, окремо наголошено про потреби громад у напрямі дотримання та захисту прав людини, про консультативну допомогу, важливість співпраці із відповідними інституціями.
Також було акцентовано увагу на тому, що воєнний стан не має бути підставою для порушень з боку органів державної влади та місцевого самоврядування додержання прав і свобод людини і громадянина, а навпаки має проявитися ще більша принциповість та відповідальність щодо захисту прав.
Захід відбувся у межах ініціативи Швейцарсько-українського проєкту DECIDE, Офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, МОН та Мінвідновлення.