Майже 3 000 роботодавців скористалися програмою компенсацій за працевлаштування ВПО в умовах воєнного стану.
 
Підприємцям компенсували витрати на працевлаштування ВПО на загальну суму 108 мільйонів гривень.
 
Мета програми — допомогти тим, хто змушений був покинути свій дім, знайти роботу та пришвидшити адаптацію на новому місці. Завдяки цим виплатам роботодавці отримують підтримку, що зменшує їхні витрати, а люди — шанс на новий початок у безпечнішому місці.
 
Державна служба зайнятості допомагає роботодавцям, які працевлаштовують внутрішньо переміщених осіб, компенсуючи витрати у розмірі мінімальної зарплати — наразі це 8000 гривень за кожного працевлаштованого.
 
Ця фінансова допомога надається на період до трьох місяців. А якщо на роботу працевлаштовано ВПО з інвалідністю, допомога продовжується до шести місяців — щоб дати більше часу на адаптацію.
 
Щоб скористатись компенсаційною програмою, роботодавцям потрібно працевлаштувати ВПО на умовах трудового контракту, зокрема й за сумісництвом. Заяву на отримання компенсації потрібно подати не раніше ніж через 5 календарних днів і не пізніше 6 місяців з дня працевлаштування. Це можна зробити у центрі зайнятості за місцем ведення діяльності або через портал Дія, після чого слід дочекатися рішення за заявою.
 
Програма фінансової компенсації за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб запроваджена Урядом України у квітні 2022 року і є складовою флагманського проєкту Міністерство економіки України «Робота без бар’єрів», який реалізується на виконання Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні.