Налагодження комунікації між владою та громадськістю в умовах воєнного стану є особливо важливим завданням, адже наразі Україна протистоїть жорстокому ворогу і перемогти у цій боротьбі ми зможемо лише за умови консолідації зусиль та організації ефективної взаємодії.

У заході взяли участь: начальник Подільської районної військової адміністрації Михайло Лазаренко, голова громадської ради Богдан Мельник, настоятель (керівник) релігійної організації «Релігійна громада Святого Архістратига Божого Михаїла Української Православної Церкви (Православної Церкви України) м. Кодима Одеської області» Андрій Скрипник, голова правління громадської організації «Клуб рибалок Цеханівка» Ольга Постіка, голова громадської організації «Рада Ветеранів та Інвалідів АТО/ООС Савранщини «ЩИТ» Володимир Хлевнюк, ТВО голови громадської організації «Спільна громадська думка» Віктор Сапожинський, фахівці відділів Подільської РВА.
Начальник Подільської районної військової адміністрації Михайло Лазаренко довів присутнім обстановку, що склалась на території України, Одеської області, Подільського району, на суміжній території. Розповів про результати взаємодії Подільської РВА та територіальних громад у сфері підтримки захисників на фронті, надання гуманітарної допомоги мешканцям громад району, організації гарячого харчування та облаштування укриттів у школах.
Серйозну увагу було приділено питанню організації допомоги ЗСУ, необхідності консолідації зусиль мешканців та керівництва громад в протистоянні зовнішньому ворогу. Михайло Дмитрович наголосив:
«Війна в Україні триває, а тому ми всі маємо об’єднуватися і допомагати одне одному. А тому співпраця громадської ради з мешканцями всіх куточків району, з одного боку, а також з органами місцевого самоврядування, державної влади з іншого – основна умова стабільного функціонування, розвитку громад та нашої перемоги».

Основну увагу на засіданні було приділено таким питанням:

  • Інформацію щодо стану розгляду звернень громадян у Подільському районі протягом поточного року довела начальник відділу організаційно-контрольної роботи, діловодства та звернення громадян апарату Подільської РВА Людмила Болсун.
  • Про підсумки роботи з національно-патріотичного виховання дітей та молоді у Подільському районі, завдання щодо її активізації в умовах воєнного стану розповіла головний спеціаліст відділу освіти, охорони здоров’я, культури та спорту Подільської РВА Олена Приходченко.
  • Інформацію про хід збирання врожаю-2023 сільськогосподарськими підприємствами району висвітлила начальник відділу агропромислового розвитку Подільської РВА Наталія Вдовиченко.
  • Начальник фінансового відділу Подільської РВА Сергій Шаповал розповів про функціонування районного гуманітарного штабу в Подільському районі протягом поточного року.
  • Про свою волонтерську діяльність та здобутки громади в сфері надання допомоги ЗСУ розповіла член громадської ради, голова правління громадської організації «Клуб рибалок Цеханівка» Ольга Постіка.
Жваво відбулось обговорення проблематики в громадах Подільського району та ймовірних шляхів її вирішення – громадськість цікавилася обстановкою на державному кордоні, проблемами аграрної галузі та землеустрою, алгоритмом отримання та розподілу між громадами гуманітарної допомоги.
Михайло Дмитрович надав вичерпні відповіді про організацію та здійснення охорони Державного кордону на ділянці Подільського прикордонного загону, про налагоджену комунікацію та взаємодію між силовими структурами та правоохоронними органами Подільщини, висвітлив інформацію щодо засобів захисту, злагодженості роботи протиповітряної оборони та наявних викликів, з якими стикається керівництво району під час повномасштабної війни.
В кінці заходу голова громадської ради Богдан Мельник підвів підсумки засідання та ініціював обговорення робочих питань. Спілкування між керівництвом органу влади та громадськістю пройшло плідно та конструктивно. Члени громадської ради обговорили всі нагальні питання та обмінялися досвідом, визначилися з основними завданнями в межах своїх повноважень та скоординували план дій на майбутнє.