В Україні постраждалі від російської агресії та незахищені верстви населення, зокрема й пенсіонери, можуть отримати додаткову грошову допомогу від міжнародних організацій. Міністерством соціальної політики України для цього була створена соціальна платформа єДопомога.

Заявка на виплату грошової допомоги для пенсіонерів від міжнародних організацій заповнюється і подається на інформаційній платформі єДопомога - https://edopomoga.gov.ua.
Для цього потрібно зайти на платформу єДопомога. Там треба натиснути "Виплати від міжнародних організацій", а потім "Заповнити заявку на допомогу", вказавши реквізити рахунку у форматі IBAN.
Зазначається, що спочатку дані заявника перевіряють представники Мінсоцполітики за допомогою баз даних та реєстрів, але саме рішення щодо надання допомоги відповідної категорії населення та сум виплат ухвалюють міжнародні організації. Гроші прийдуть на рахунок, реквізити якого вказані у заявці. Виплати надходитимуть протягом трьох місяців.
«Дякую тим головам територіальних громад, які оперативно проінформували жителів пенсійного віку про те, що уряд України ухвалив рішення про надання додаткових виплат до пенсії від міжнародних організацій по 2220 грн на одну особу протягом 3-х місяців. Раджу усім керівникам громад в Одеській області зробити теж саме! Загальна сума виплат складає 6660 грн, якщо раніше пенсіонер не отримував грошові допомоги від міжнародних організацій. Зазначу, що заповнити відповідну заявку на платформі «єДопомога» пенсіонери можуть попросити своїх дітей або онуків» - наголосив Начальник Одеської ОВА Максим Марченко.
Умови надання грошової допомоги від міжнародних організацій: https://aid.edopomoga.gov.ua/terms