Шановні Савранчани! Держпродспоживслужба в Одеській області звертається до Вас з інформацією про небезпечний для людини та довкілля бур’ян - Амброзія полинолиста.

Цю рослину з повним правом можна назвати екологічно небезпечним бур’яном. Адже пилок амброзії викликає у людей захворювання – амброзій ний поліноз або «сінну пропасницю» (особливо страждають діти). У період цвітіння амброзії від цього захворювання страждає велика кількість населення. У людей опухають слизові оболонки верхніх дихальних шляхів та очей, з’являється нежить та сльозотеча, чхання, підвищення температури, розвивається астма. Ефективних ліків проти цього захворювання поки що не існує.

З огляду на швидкість та інтенсивність поширення цієї рослини можна сказати, що вона – справжній «зелений агресор».

Амброзія полинолиста засмічує всі польові культури, особливо просапні та зернові, а також городи, сади, луки, пасовища. Часто зустрічаються на узбіччях залізниці, шосейних і ґрунтових доріг, по берегах річок та ставків.

Шкодочинність амброзії в районах масового поширення винятково велика. Вона складається із зниження врожайності сільськогосподарських культур, засмічення їх врожаю, погіршення якості кормів, зниження продуктивності пасовищ і негативного впливу на здоров’я людей.

Тож, звертаємося до Вас, земляки, включитись в боротьбу з цією рослиною «агресором», знешкодити амброзію там, де живеш, і там, де працюєш. Попросити те саме зробити сусідів, родичів, знайомих.

Також звертаємось до селища, керівників підприємств усіх форм власності провести роботу по знешкодженню амброзії полинолистої.

Держпродспоживслужба в Одеській області