Проект реконструкції парку відпочинку в смт Саврань
На тринадцятій сесії Савранської селищної ради 03 листопада 2016 року депутатам селищної ради було презентовано проект реконструкції парку відпочинку в смт Саврань.
Студентом Уманського національного університету садівництва Богданом Джусом було створено комп’ютерний проект парку в 3-D форматі. На великому екрані учасники сесії змогли майже самостійно прогулятися по новому парку.
Ескіз схематично повторює структуру парку з його інфраструктурою: пам’ятниками, будинком культури, магазином, амфітеатром та зеленими насадженнями.
Головними пропозиціями до змін є встановлення нового паркану по всьому периметру території парку, місця для дитячого майданчика, зони відпочинку з лавками, спортивного майданчика для ігор в баскетбол та волейбол, реконструкція концертного майданчика.
Важливої уваги заслуговує відновлення зеленої зони парку. Адже в парку є багато старих дерев, які хворіють і потребують заміни на нові насадження.
Депутатами селищної ради було запропоновано по периметру парку, попід парканом, розмістити доріжки для катання на роликах, скейтах, а також, виділення місця для пересувних гастрольних колективів цирків та виставок тварин.
Селищна рада звертається до всіх небайдужих жителів Савранщини з проханням внести пропозиції до проекту реконструкції парку відпочинку в смт Саврань. До 1 січня 2017 року ви можете залишити свої ідеї в коментарях до цієї статті, або особисто прийти до селищної ради та розповісти про своє бачення нового парку та надати ескіз. Бажано враховувати потреби всіх вікових груп населення.
Сподіваємось, що разом ми зможемо створити той парк, в який самі ж будемо щодня приходити та отримувати естетичну насолоду від прогулянки та відпочинку.
Коментарі
парку відпочинку в смт Саврань викладені тезисно, на рівні креатив-
ного задуму. Більш детальне опрацювання цього задуму доцільне
лише після громадського обговорення та у разі відповідного (пози-
тивного) рішення селищної ради смт Саврань.
Візитною карткою і прекрасним доповненням дизайну оновленого парку
має стати красивий декоративний кований паркан, встановлений по периметру
ділянки парку, з витонченими лініями і ажурними переплетіннями металу, виготовлений методом художньої ручної ковки.
малий парк у східному стилі (у якому кожен елемент парку є символом і за-гальна композиція цього парку повинна викликати філософські роздуми, щоб
люди, споглядаючи красоту і розмірковуючи, могли прийти до духовної рівно- ваги. Обов’язковими елементами цього парку мають бути хвойні дерева та ку-щі, які символізують довголіття та мужність, красиво квітуючі плодові дерева
(сахалінська вишня, абрикос тощо), природне каміння природних форм, чайна хатинка, східні ліхтарики. невеличкі східні скульптури, маленький штучний водоспад або маленьке штучне озерце із замкнутим циклом водопостачання (із обов’язковим дотриманням усіх необхідних заходів із надійної гідроізоляції «ванни» цих гідротехнічних споруд, які унеможливлять інфільтрацію в грунт води із зазначених споруд (у разі неможливості облаштування таких гідротех-нічних споруд необхідно облаштувати «сухий ручай» із кам’яної крихти)
облаштувати малий парк у стилі кантрі (де все має виглядати природно та історично достовірно для нашої малої Батьківщини - місця відпочинку об-саджені кущами бузку та жасмину, збережені прекрасні старі дерева, в якості оздоблення має бути застосовано все, що колись використовувало сь у сільсько-му побуті – доріжки та майданчики мають бути обгороджені плетеним парка-ном, встановлено старовинний віз, в якості елементів оздоблення використані чудові плетені корзини, які колись виготовлялися місцевими майстрами тощо) з центром спілкування (включно з реконструйовани м концертним майданчиком і майданчиком для пересувних цирків), з облаштованими затишними місцями відпочинку та з дитячим містечком (з облаштованим луна-парком (майдан-чиком атракціонів), постійно діючим живим куточком, алеєю з твердим покриттям для катання на роликових ковзанах та скейтах, тенісним кортом).
в смт Саврань
Враховуючи інтереси і потреби усіх груп населення селища Саврань
та існуючу забудову, розміри і конфігурацію ділянки парку відпочинку нашо- го селища доцільно облаштувати (комбінувати) цю ділянку, як систему трьох малих парків різного функціонального призначення:
1. Облаштування класичного парку (з його чіткими виразними лініями,
ретельно підібраними та доглянутими рослинами (із створенням геометричних композицій із крон кущів та дерев – лінійних і циркульних живоплотів, рослин- них скульптур (у формі піраміди, сфери і т.д.), газонів та трояндових клумб) з парадної сторони парку, що межує з вулицею Соборною та включає існуючі пам’ятники і фасадну частину районного Будинку культури, що дозволить створити у цій частині парку атмосферу урочистості та офіційності.
Стрічка RSS коментарів цього запису