ПРОТОКОЛ № 4

Засідання  громадської ради при виконавчому комітеті Савранської селищної ради

Дата проведення                                                                Місце проведення:

07  грудня 2023 року                                                          смт. Саврань

11.00 год.                                                                              мала зала

                                                                                             Селищна рада

Всього членів ГР- 10

Присутні –   7 членів

Відсутні з поважних причин – Шкрабак Н.П.

Відсутні без поважних причин – Островська О.В.

                                                       Гребенюк  А.А.         

                            

На засідання запрошені:

Гончарук О. В. – начальник відділу комунікацій з громадськістю апарату селищної ради  Члени громадської ради (за списком)

 Жирун О.М. - секретар Савранської селищної ради, в.о. голова, заступник в.о. голови  Лавренюк О.М.   – зеступник в.о. голови – відсутній без поважних причин.

Рябокоровко В.М. – начальник відділу земельних ресурсів- відсутній без поважних причин.

Депутати Савранської селищної, Подільської районної рад.  

Регламент:

Інформація по питаннях до 15 хвилин

Виступи до 5 хвилин

                             Порядок денний:

  1. Про розгляд відповідей на запити, клопотання, звернення. ( доповідач Поліщук Л.Ю)
  2. Про використання земель сільськогосподарського призначення на території громади. (доповідач Рябокоровко В.М.)
  3. Про надання соціальних послуг орендарями земель  в селах розміщення земельних паїв,  та оренди земель комунальної власності (в тому числі і оренди земель через аукціон). (Обговорення, пропозиції членів ГР)
  4. Про проблемні питання тимчасово переміщених осіб. ( Члени ГР, запрошені )
  5. Про затвердження Регламенту  ГР.
  6. Про розгляд проекту Плану роботи ГР на 2024  рікГРU.
  7. Про розгляд звернень громадян до членів ГР. (члени ГР.)
  8. Різне.

      По першому питанню:  Про розгляд відповідей на запити, клопотання, звернення.     Слухали  голову  ГР  Полішук Л.Ю., яка повідомила про те,  що більшість  відповідей були дані не коректно,  що порушує закон про звернення громадян, закон про звернення на публічну інформацію.  Юристи  зробили своє визначення,  що Громадська рада  до статусу громадян не відноситься.  Якщо в 2016 році було зроблено запит Громадською радою до відділу освіти про надання інформації про отримані кошти за використання  земель за 5 років (з 2011 по 2015 роки),  кожним  навчальним закладом,  то сьогодні ця інформація закрита.  Як висловилися юристи і їх підтримав в.о. голова, що це не входить в обов’язки ГР.  Що може розглядатися, як недоліки, приховання,  чи порушення у використанні  коштів  відділом  освіти.

      Не отримали відповіді  на  прохання поновити діяльність  ради ветеранів при Савранській селишній раді.   Усною була відповідь заступника в.о. голови Лавренюком О.М., що цього не хочуть депутати, які не підтримали таке рішення ні на  засіданні соціальної комісії, ні на бюджетній.  При цьому заступник в.о. голови не сказав жодного слова.  З 2014 року при раді ветеранів діяв волонтерський рух.  Це була не лише допомога одягом, взуттям.   Учасникам АТО допомагали придбати дрова, проводили благодійні концерти,гроші направляли на підтримку АТО.  Пораненим допомагали у зверненні  до відповідних  органів охорони здоров’я. В даний час є волонтери в раді ветеранів, які готові надавати допомогу  та залучати спеціалістів в різних напрямках   реабілітації  ветеранів  російсько-української війни.

      З  пропозицію провести місячник  профілактики та охорони здоров’я, пропаганді здорового способі життя  подано  головою  комітету  з  охорони здоров’я, освіти, культури, соціальної політики та соціального захисту населення Сивак – Мишевською Надією Іванівною. Пропозицію зареєстровано.  Зустрічалися з головою виконавчого комітету Жируном Олегом Миколайовичем.  Ні підтримки,  ні відповіді не отримали.

      Прохання про надання приміщення для проведення засідань ГР,  комітетами ГР відповідно до положення  , приміщення з великим задоволенням виділили.  На четвертому поверсі. Це при тому, що на другому поверсі знаходиться вільне приміщення,  але в нього зносять  всі  знаряддя праці. Як сказав Олександр Михайлович,  що дівчата не захочуть звільнити   цей кабінет.  А раду ветеранів не питали, зайшли, що заважало, викинули, замок поміняли.

      Відповідно  до Положення ГР затвердженого виконкомом Савранської селищної ради, Громадська рада має працювати  для задоволення потреб громадян і співпрацювати  з виконкомом.   Лише не зрозуміло, як задовольняти і як співпрацювати?  Як реагувати на звернення громадян?

      Поступила пропозиція   включити розгляд даних питань до звіту на виконкомі Савранської селищної  ради.

      ГОЛОСУВАЛИ:  за основу  і в цілому.

«За» - одноголосно.

      Вирішили :

Доручити  голові Громадської ради Поліщук Л.  прозвітувати на черговому засіданні виконавчого комітету про  результати заяв, клопотань, пропозицій, звернень.

      По другому питанню Про  використання земель сільськогосподарського призначення на території громади , Рябокоровко В.М.  на засідання ГР не  прийшов. 

 Подуфала Валентина Петрівна, голова комітету з Місцевого самоврядування, регіонального розвитку та будівництв,  АПК та земельних відносин, запропонувала    розглянути дане питання на засіданні комітету . Розглянути заяви, звернення громадян  із земельних питань, винести на розгляд виконавчого комітету.

Голосували:

 За основу  та із доповненням в цілому

     

«За» - одноголосно

Вирішили :                      

Розглянути питання .   Про  використання земель сільськогосподарського призначення на території громади, звернення, пропозиції громадян на засіданні комітету з Місцевого самоврядування, регіонального розвитку та будівництв,  АПК та земельних відносин   розглянути  на засіданні комітету та доручити голові ГР  довести до членів виконкому.

По третьому питанню Про надання  соціальних послуг  орендарями земель  в селах розміщення земельних паїв,  та оренди земель комунальної власності (в тому числі і оренди земель через аукціон). (Обговорення, пропозиції членів ГР)

   Лавренюк О.М. заступник в.о. голови на засідання ГР не  прийшов.

Голова ГР  Поліщук Лідія: Відсутність такої інформації не дає можливості владі володіти станом справ в  кожному старостинському окрузі.  Внести пропозицію  виконавчому комітету Савранської селищної ради щодо доручення старостам старостинських округів протягом місяця надати  інформацію  про надання  орендарями  соціальних послуг своїм орендодавцям та  громаді на даній території.

Голосували:  (за основу і в цілому)

«За» - одноголосно

Вирішили :

Доручити голові ГР ради Поліщук Л, голові комітету    з Місцевого самоврядування, регіонального розвитку та будівництв,  АПК та земельних відносин Подуфалі В. написати проєк рішення  ГР  про внесення  пропозиції виконавчому комітету Савранської селищної ради щодо доручення старостам старостинських округів протягом місяця надати  інформацію  про надання  орендарями  соціальних послуг своїм орендодавцям та  громаді на даній території.

                  По четвертому питанню   Про  проблемні питання  тимчасово переміщених осіб. ( Члени ГР, запрошені)

Слухали:  Поліщук Лідію, яка сказала, що потрібно допомагати, підтримувати тимчасово переміщеним особам. Не забувати,що більшість із них втратили житло, майно. І їхні рідні знаходяться в місцях бойових дій.  Лише одиниці можуть працевлаштуватися. Велика проблема виникає із житловими умовами. Почалися холоди, немає дров. Повернутися їм немає куди.

Слухали : Курачихіну Наталію, яка сказала, що тимчасово переміщені особи всім забезпечені, діти мають безкоштовне харчування, отримують допомогу.

Слухали : в.о.голови Жируна Олега, який сказав, що селищна рада всіх забезпечила постільною білизною, дитячими засобами гігієни, продуктовими наборами.  Пропонували житло в селах, куда вони не бажають їхати.

Слухали:  Поліщук Лідію, яка наголосила, що не хочуть їхати в село не

лише тому, що немає  комунальних умов в будинках, а немає до села дороги, немає роботи і в селі (Гетьманівці) немає магазину.

Вирішили: Постійно спілкуватися з тимчасово переміщеними особами, підтримувати їх та надавати посильну допомогу, як селищній раді так і тим, хто живе поруч.

По п’ятому питанню: Про затвердження   Регламенту  ГР слухали  голову ГР  Поліщук Л, яка сказала, що в усіх є Регламент,  який потрібно було б затвердити на першому засіданні.  Так як він був не готовий, то прошу звернути увагу на вислів кооптація складу ГР  (дообрання).  Також ми можемо виводити із складу Громадської ради тих осіб, які з якихось причин не бажають бути членами Громадської ради та осіб, які регулярно не беруть участі у роботі Громадської ради.  Громадська рада може засідати не рідше одного разу на три місяці.  Якщо рідше, то може бути розпущеною.   

В обговорені взяли участь Курачихіна Н.В., Сивак-Мишевська Н.І., Бузикіна І.В.

Голосували:

«за» - одноголосно

                             Вирішили:

 Затвердити Регламент Громадської ради на 2023- 2025 роки.

            Слухали : Сивак- Мишевську Надію Іванівну, яка повідомила, що  Щкрабак Наталія написала заяву,  про звільнення її  від обов’язків секретаря  ГР та вивести із списку членів Громадської ради в зв’язку з сімейними обставинами. Згідно Регламенту ми можемо включити до складу ГР нових осіб.

    Голосували:

   «за» - одноголосно

                             Вирішили:

 Задовольнити заяву  Шкрабак Наталії Пантеліївни (ГО «ОРГАНІЗАЦІЯ ВЕТЕРАНІВ САВРАНСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ» (код ЄДРПОУ 26303672) про звільнення від обов’язків секретаря та вивести із списків членів Громадської ради. Подати Розпорядження голові виконавчого комітету при Савранській селищній раді про виведення  осіб зі складу Громадської ради та включення нових осіб.

Питання  шосте  Про розгляд проекту  Плану роботи  ГР на 2024  рік.

Голова  ГР  Поліщук Л.Ю. ознайомила  з планом роботи ГР на 2024 рік.

В обговорені взяли участь: Сивак- Мишевська Н.І., Подуфала  В.П., Кейт О.В., які вказали, що всі питання які пропонувалися комітетами включені в перспективний план роботи на 2024 рік.

Бузикіна І.В. запропонувала затвердити план роботи на 2024 рік , так як згідно Положення і Регламенту план роботи потрібно затвердити на останньому засіданні Громадської ради поточного року

Голосували: (за основу, в цілому)

«за» - одноголосно

                          Вирішили:

Затвердити план роботи Громадської ради на 2024 рік.

Сьоме питання:  Про розгляд  звернень громадян до членів ГР. (члени ГР.)

            Питання сьоме.  Про розгляд  звернень громадян до членів ГР. (члени ГР.)

Поліщук Л.Ю. сказала, що в даний час дуже багато розмов про законність використання земель навчальними закладами,  які надані були сільськими радами в постійне користування.

Курачихіна Н.В.сказала, що потрібно збирати  вчителів, батьків, депутатів і питати, чи дадуть вони згоду, щоб забирали землі,за рахунок яких школи виживають. Це різні ремонти, доплата до зарплати.

Жирун О.М, в.о.голова сказав,  що багато хто з депутатів   є орендарями цих земель, що є не законно. Шкільні землі не можна здавати в оренду, не може бути також, придуманий спільний обробіток. Щодо ремонту шкіл. На  ремонт даху  Бакшанського ліцею потрібно  6 мільйонів грн. Чи зможе  директор ліцею показати з яких джерел у нього появилися  кошти на ремонт даху?  А ще, цих грошей буде лише 300 тис. грн.  То ж потрібно зробити все в правовому полі і не підводити директорів до криміналу. Щоб селищна рада могла виділити такі кошти,потрібно їх мати. Школи сьогодні використвують 618 га комунальної землі. То чому ж вони не покривають всіх потреб, а постійно пишуть заяви  до селищної ради на виділення коштів. Громада має дбати і про освіту, і про охорону здоров’я, але має якось наповнювати спочатку бюджет, а потім ним користуватися.

          Вирішили:

Звернення громадян взяти до відома. 

Восьме питання. Різне.

Курачихіна Н.В. сказала, що рлзглядали не підтверджену інформацію щодо відмови присяжного прийти на засідання суду.

Голова ГР Поліщук Л.Ю. сказала:   На попередньому засіданні розглядалось звернення мами, про неявку присяжного на засідання суду по вирішенню питання всиновлення. Інформація взята від матері із засідання суду.Про це було інформовано і на виконкомі. Хочу довести до вашого відома, що Бринзя Олександр Юрійович приніс копію заяви, написану до суду про те, що йому невідомо було, коли його обирали присяжним , згоди не давав.  Факт підтвердився.  Невідомо , як було прийняте таке рішення, але   дуже радує, що Бринзя  Олександр відповідально зреагував і надав таку інфрмацію.

Звернулась мама,що хвора дитина. Потрібно відвезти в Одесу до лікарні. З розумінням віднеслися директор лікарні Чорновалюк А.С. та в.о.голова селищної ради Жирун О.М. та забезпечили  транспортом, щоб надати хворій потрібну допомогу.

 Засідання комітетів проводити згідно плану,   План роботи надати протягом двох тижнів

Слідуюче засідання ГР  провести   в лютому 2024 року

Голова ГР                                              Поліщун Л.Ю.

В.о.секретар                                         Мишевська-СивакН.І.