4 грудня 2023 року виконуючий обов’язки селищного голови Олег Жирун за участю заступника селищного голови Олександра Лавренюка провів робочу нараду з начальником відділу соціального захисту населення Людмилою Воробйовою та директором КУ "Центр надання соціальних послуг" Савранської селищної ради Надією Брицькою стосовно реалізації експериментального проекту із запровадження в громаді комплексної соціальної послуги з формування життєстійкості.
Присутні обговорили порядок реалізації експериментального проекту із запровадження комплексної соціальної послуги з формування життєстійкості.
Як повідомила директор КУ "Центр надання соціальних послуг" селищної ради, послуга передбачає системне надання психосоціальної підтримки людині або сім’ї, які цього потребують: починаючи від фахової оцінки їхніх потреб і завершуючи допомогою в реалізації плану такої підтримки.
Основна мета – зниження загального рівня стресу і тривожності українців, формування навичок першої психологічної допомоги близьким (особливо дітям та старшим членам родини), навчання стресостійкості та попередження психологічної травматизації. Особливу увагу буде приділено родинам, на які війна має найбільший вплив: військовослужбовців та ветеранів, сім’ям із маленькими дітьми.
Нова психосоціальна послуга передбачає комплексний підхід. Так, насамперед здійснюватиметься оцінка потреб людини. Після цього її інформуватимуть про доступні послуги для вирішення існуючих проблем, можливості соціального захисту, за потреби, – безоплатну правничу допомогу. Також будуть запроваджені психологічна діагностика, психологічне консультування (індивідуальне, сімейне, групове); надання психологічної підтримки та допомоги після психологічних травм та стресових розладів; навчання методам і прийомам, які допомагають знижувати фізичний та психологічний стрес тощо.
Окремі напрями стосуватимуться психологічної підтримки батьків, розвитку батьківських навичок та догляду за дітьми, допомоги в побудові стосунків з дітьми на різних етапах дорослішання. А також – психологічної роботи з військовослужбовцями, ветеранами і їхніми родинами.
За результатами наради виконуючим обов’язки селищного голови надані додаткові доручення.