20 вересня 2023 року виконуючий обов’язки селищного голови Олег Жирун взяв участь у режимі відеоконференції в засіданні Конгресу місцевих і регіональних влад при Президентові України у Подільську. Делегацію представників органів влади та місцевого самоврядування від Подільського району очолив начальник Подільської районної військової адміністрації Михайло Лазаренко.

В заході взяли участь Заступник Керівника Офісу Президента України Олексій Кулеба, представники центральних органів виконавчої влади, начальник Одеської обласної військової адміністрації Олег Кіпер, керівники та співробітники служб і департаментів Одеської ОВА, комунальних підприємств області, голови територіальних громад районів, представники правоохоронних органів.

На порядку денному були обговоренні основні і найважливіші питання:

? Пошук ресурсів та створення сприятливих умов для реалізації зернової ініціативи – зокрема, облаштування та розширення автодоріг.

? Захист обʼєктів критичної інфраструктури в області від ракетних атак та ударів ворожими дронами.

? Реалізація проєктів зрошувальних систем в Одеській області в межах вирішення завдань в сфері продовольчої безпеки – обговорення питань впливу кліматичних змін на розвиток галузі, грантових програм, позитивних зрушень, які тривають, незважаючи на війну.

? Моніторинг стану підготовки до опалювального сезону обʼєктів житлово-комунального господарства та енергетичного комплексу, відновлення інфраструктури після ракетних ударів. Так, керівник КВЕП «Подільськтеплокомуненерго» Максим Перлей розповів про складнощі, з якими стикається підприємство та хід підготовки до нового опалювального сезону.

? Відродження економічного потенціалу області – зокрема, відновлення виробничих потужностей одного з найбільших заводів регіону. Начальник Одеської військової адміністрації Олег Кіпер відзначив, що наразі в регіоні прослідковується тенденція до зростання економіки і це є позитивним сигналом для бізнесу та інвесторів.

? Збереження галузі виноробства – розглянули необхідність перегляду розміру мінімальних цін на окремі види алкогольних напоїв та інші проблеми галузі, акцентували увагу на необхідності прийняття термінових заходів задля збереження виноробства в регіоні.

? Забезпечення якісною питною водою населення Болградського та Ізмаїльського районів.

? Завершення будівництва закладів охорони здоровʼя в територіальних громадах в межах реалізації проєкту щодо розвитку спроможної медичної мережі, створення спеціалізованого центру догляду за особами, які його потребують, на базі одного із медичних закладів Подільського району.

? Безпека навчального процесу: облаштування укриттів в закладах освіти.

Слід відзначити важливість проведення такого форуму, адже це гарний майданчик для комунікації між різними гілками влади всередині регіону, а також консолідованої співпраці між центром держави та керівниками на місцях.