Одещина: як інспектор Держпраці допоміг працівникові у поновленні на роботі
Олексій (ім’я змінено) 40 років працював на одному з одеських державних підприємств. Вийшовши на роботу після відпустки, дізнався, що його звільнено. Керівник державного підприємства відмовив Олексію у поясненні причин його звільнення.
Засмучений чоловік повернувся додому. Що робити? Розповів усе дружині. А вона раптом згадала, що до них на роботу приходив інспектор праці Південного міжрегіонального управління Держпраці, розповідав про права та соціальні гарантії працівників під час воєнного стану, і як діяти, коли людину незаконно звільнено. Інспектор залишив свої координати, інформаційні буклети з необхідними порадами.
Наступного дня вся інформація була в Олексія. За порадою фахівців Південного міжрегіонального управління Держпраці він написав звернення щодо порушення його трудових прав – незаконного звільнення з роботи.
На підставі зазначеного звернення, головні державні інспектори відділу з питань праці управління інспекційної діяльності в Одеській області провели позаплановий захід державного нагляду (контролю) за додержанням законодавства про працю на державному підприємстві.
Під час контрольного заходу інспекторами праці зафіксовано факт безпідставного звільнення Олексія з роботи.
Враховуючи встановлені порушення керівнику підприємства видано припис про їх усунення та зобов’язано забезпечити додержання норм чинного законодавства на підприємстві.
На виконання вимог виданого припису, підприємством скасовано наказ про звільнення та Олексія поновлено на роботі з виплатою середнього заробітку за весь час вимушеного прогулу, як то передбачено законодавством.
Так, завдяки діям інспекторів праці Олексій не тільки повернувся до роботи, а ще й отримав компенсацію за незаконне звільнення.