Відділ земельних ресурсів Савранської селищної ради інформує про сільськогосподарські роботи, що постійно тривають на території Савранської громади протягом року. Завершивши збір пізніх зернових, аграрії посіяли озимі, взимку проводилося підживлення, моніторинг стану посівів, підготовка до весняно-літніх польових робіт. На даний час агровиробниками продовжується моніторинг посівів, які взагалом перезимували успішно та в більшості увійшли - 6706 га (та озимий ріпак 2930 га) у весняний період у доброму стані (80 %), а саме:
- озима пшениця 5331 га (81,2 %);
- озимий ячмінь 1375 га (79,2%);
- озимий ріпак 2930 га (79,2 %)
Решта посівів перебувають у задовільному (1810 га - 15 %) та зрідженому стані (559 га - 5%).
Поряд з озимими зерновими та ріпаком висівають також і зимуючий горох. Вже не перший рік практикується таке вирощування зернобобового. Його засіяно на площі 355 га. Всього засіяно зернобобових у полях громади на площі 607 га, з них ярого гороху - 252 га. Сама посівна кампанія ярих культур наразі лише набирає обертів. Вже засіяно ярі пшеницю (20 га), ячмінь (30 га) та горох (252 га). Цього року господарствами більшість площ заплановано засіяти соняшником (5790 га) та кукурудзою (5040 га). Наразі розпочато їх посів та вже засіяно 470 га. соняшнику і 825 га. кукурудзи.
Більшість керівників господарств особисто слідкують за обробітком землі, сівбою, станом культур. Самостійно працюють на сільгосптехніці, перебувають у полях. Долають складнощі, вдало підлаштовуються до непростих умов в такий складний для країни час. Ведуть діяльність і для громади, беруть активну участь у її житті, знаходять рішення в економічних та соціальних питаннях, наповнюють бюджет. Спрямовують значні кошти на допомогу Збройним Силам України, завжди активні у пошуках із забезпечення устаткування, транспорту, спорядження та супутніх товарів для військових.
Аграрії Савранщини важливі насамперед своїм суспільним значенням, відчутна потреба їх наслідування. У переддень Великодня зичимо нашим агровиробникам сприятливої погоди, нехай буде родючою земля, високих перспектив та малих витрат, великих результатів та таких же доходів, натхнення і енергії у нелегкій праці, а також вигідних умов для ведення агробізнесу.