Держава продовжує надавати виробникам переробної промисловості гранти для модернізації та розширення виробництва. Підприємства переробної галузі з 15 лютого отримали можливість подавати заявки на фінансування. У 2025 році уряд виділив на гранти в рамках економічної політики «Зроблено в Україні» 3,6 млрд грн.
"Гранти на розвиток переробної промисловості – це дієва програма для середнього бізнесу в Україні. Вже майже 1000 підприємств оновили свій парк обладнання завдяки цій програмі. У 2025 році держава виділяє 3,6 млрд грн, що дозволить підтримати розвиток переробної галузі та сприятиме створенню понад 3 400 нових робочих місць", – зазначила перший віце-прем'єр-міністр – міністр економіки України Юлія Свириденко.
Програма фінансується з державного бюджету через Мінекономіки та Державний центр зайнятості.
Отримати кошти можуть виробники харчових продуктів, меблів, хімічної продукції, металовиробів, підприємства деревообробної та текстильної промисловості, а також інших категорій (КВЕД С). Подати заявку можуть всі підприємці, окрім тих, що працюють на тимчасово окупованих територіях.
Для подачі заявки підприємство має відповідати певним вимогам, а саме: бізнес має створити від 5 робочих місць і працювати щонайменше три роки, щоб повернути кошти через податки.
Програма грантів для переробних підприємств є частиною економічної політики "Зроблено в Україні". Вона працюватиме у форматі співфінансування, тобто кошти вкладає і держава, і виробник. Для більшості регіонів України передбачено співфінансування 50/50. Максимальна сума гранту – 8 мільйонів гривень.
Подати заявку та надіслати бізнес-план можна онлайн за допомогою BankID або електронного підпису.
Подати заявку на отримання гранту можуть майбутні підприємці, діючі ФОП або юридичні особи:
які не перебувають і не провадять господарську діяльність на тимчасово окупованій території України;
які не провадять господарську діяльність на території РФ;
які не перебувають під санкціями;
щодо яких не порушено справи про банкрутство;
щодо яких відсутнє рішення суду про притягнення до кримінальної відповідальності за корупцію;
які не мають заборгованості перед бюджетом.