На виконання Постанови КМУ від 18.09.1995 р. № 746 зі змінами, згідно з Постановами КМУ № 9 від 14.01.2009 р. та № 853 від 10.08.2011 р. «Про затвердження Порядку одержання допуску (посвідчення) на право роботи, пов'язаної з транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею пестицидами і агрохімікатами» та наказу Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області від 16.08.2016 року №146 про затвердження «Порядку одержання допуску (посвідчення) на право роботи, пов’язаної з транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею пестицидами і агрохімікатами» Управління фітосанітарної безпеки, контролю в сфері насінництва та розсадництва Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області нагадує особам, діяльність яких пов'язана з транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею пестицидами і агрохімікатами, а також працівникам підприємств, установ та організацій, фізичним особам-підприємцям, що організовують виконання таких робіт, про необхідність одержання допуску (посвідчення) на право роботи із зазначеними препаратами.

Підприємства, установи, організації усіх форм власності та громадяни зобов'язані у сфері захисту рослин допускати до робіт, пов'язаних із транспортуванням, зберіганням, застосуванням засобів захисту рослин, їх торгівлею, лише осіб, які пройшли спеціальну підготовку та мають на те відповідне посвідчення і допуск, що видаються щороку (ст. 18 Закону України «Про захист рослин» № 180-IV від 14.10.1998 зі змінами).

Підставою для видачі допуску є посвідчення про проходження спеціальної підготовки з питань безпечного виконання робіт з пестицидами і агрохімікатами згідно з додатком 2 та медична книжка з висновком медичної комісії про відсутність протипоказань за станом здоров'я згідно з додатком 3 вказаної Постанови.

Навчання осіб, діяльність яких безпосередньо пов'язана з транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею пестицидами і агрохімікатами, а також працівників підприємств, установ та організацій, фізичних осіб - підприємців, що організовують виконання
такої роботи, проводиться щорічно посадовими особами Управління фітосанітарної безпеки, контролю в сфері насінництва та розсадництва Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області за спеціальною програмою згідно наказу Мінсільгосппроду України від 27.05.1996 р. № 158 «Про затвердження Програми навчання працівників, робота яких пов’язана з організацією та безпосереднім проведенням робіт по транспортуванню, зберіганню, застосуванню, торгівлі пестицидами і агрохімікатами». Посвідчення (Допуск) видається за формою згідно з додатком 1 вказаної Постанови.

Всі роботи з пестицидами і агрохімікатами потрібно проводити дозволеними до використання препаратами згідно «Переліку пестицидів і агрохімікатів дозволених до використання в Україні» 2020 р. та «Доповнень…» до нього суворо дотримуючись правил техніки безпеки при роботі з пестицидами і агрохімікатами з обов’язковим сповіщенням за 2-3 дні населення та власників пасік. Всі пестициди і агрохімікати мають бути придбаними тільки у офіційних фірм постачальників, аби не допустити наявності на ринку неякісних та фальсифікованих пестицидів та уникнути негативних наслідків їх використання.

За порушення законодавства у сфері захисту рослин керівники підприємств, установ, організацій всіх форм власності та власники торгівельних мереж, винні у допущенні працівників до робіт, пов'язаних з транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею пестицидами і агрохімікатами без медичної книжки та допуску(посвідчення), несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову відповідальність згідно діючого законодавства України.

Михайло ЛЕВИЦЬКИЙ, державний фітосанітарний інспектор Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області.


Останні опубліковані новини