Пам'яті до дня Чорнобильської трагедії

Олександр Лавренюк, заступник селищного голови

Чорнобильський вітер по-душах мете,
Чорнобильський пил на роки опадає,
Годинник життя безупинно іде ...
Лиш пам’ять, лиш пам’ять усе пам’ятає. /Олена Матушек/

У ніч з 25 на 26 квітня 1986 року, коли всі спали безтурботним сном, над 4-м реактором Чорнобильської атомної електростанції несподівано розірвало нічну темряву велетенське полум'я. Сталася велика трагедія – аварія на ЧАЕС. Трагедія з глобальними наслідками рукотворного забруднення екологічної сфери, негативного впливу на здоров’я, соціальні, економічні і побутові умови життя людей. Україну було оголошено зоною екологічного лиха.
У ці дні ми привертаємо увагу, як української так і світової громадськості, до страждань людей, які зазнали і продовжують зазнавати дії радіації.
До осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи відносяться:
- учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС – громадяни, які брали безпосередню участь у ліквідації аварії та її наслідків;
- потерпілі від Чорнобильської катастрофи – громадяни, включаючи дітей, які зазнали впливу радіоактивного опромінення внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Станом на 26.04.2016 року в нашому селищі мешкає 11 осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Із них:
1 категорії - 2 учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, які мають інвалідність, пов’язану з наслідками Чорнобильської катастрофи;
2 категорії – 7 осіб в т.ч.:
- 3 особи учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС;
- 4 особи евакуйованих у 1986 році із зони відчуження.
3 категорії – 1 особа в т.ч.: 
- 1 особа учасник ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС;


Сьогодні зрозуміло: наслідки аварії на ЧАЕС могли б бути значно більшими, якби не самопожертва і мужність тих, хто був там у перші тижні після лиха.
Проходять роки після аварії на ЧАЕС, Чорнобильська біда надовго залишиться у нашій пам’яті.

 

 

У К Р А Ї Н А

САВРАНСЬКА СЕЛИЩНА РАДА
О Д Е С Ь К О Ї О Б Л А С Т І
66200 смт. Саврань, вул. Горького, 1 тел: 3-14-68, 3-14-69, тел../факс 3-12-91,
E-mail:Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.


РІШЕННЯ
 07.04.2016р.                                                               № 112 - VII

Про заходи пов’язані з 30-ми роковинами Чорнобильської катастрофи та Днем вшанування учасників ліквідації наслідків на Чорнобильській АЕС


З метою соціального захисту населення, керуючись ст.25 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та взявши до уваги розпорядження Савранської РДА від 25 січня 2016 року № 13/А-2016 «Про заходи пов’язані з 30-ми роковинами Чорнобильської катастрофи та Днем вшанування учасників ліквідації наслідків на Чорнобильській АЕС та інформацію директора Савранського СЦСССДТ Паламарчук Н.М. щодо проведення обстеження умов проживання учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС з метою вирішення питання про поліпшення їх соціального захисту, Савранська селищна рада

ВИРІШИЛА:

1.Враховуючи висновки комісії з обстеження умов проживання учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, надати адресну допомогу в розмірі 1000 грн. наступним жителям смт Саврань. А саме:
- Загорій Василь Пилипович;
- Нерубайко Михайло Федорович;
- Головата Ольга Олексіївна;
- Конюченко Михайло Павлович;
- Новак Валентина Олексіївна;
- Бреус Олена Валентинівна;
- Уманець Світлана Пилипівна;

2. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію з питань бюджету, фінансово-економічних відносин та інвестиційної діяльності.

Селищний голова С.Г.Дужій

Друк