Звіт селищного голови про роботу селищної ради за 2010 рік

Шановні жителі селищаі!
Вже на протязі значного періоду ми зустрічаємось із вами в цьому залі на відкритому зібранні жителів селища. Як і завжди я ознайомлю Вас із роботою селищної ради в 2010 році, та окреслю основні напрями роботи селищної ради на 2011 рік.

Основне про, що мені хотілося б вам розказати: це те, що зроблено в минулому році, проаналізувати ситуацію сьогоднішнього дня, обговорити програму соціально-економічного розвитку селища на цей рік, а також всі ті питання, які нас як жителів нашого селища найбільше хвилюють і над виконанням яких нам необхідно працювати.

Говорячи за роботу селищної ради, її виконавчого комітету слід зазначити, що ми виконували і виконуємо як власні так і делеговані державою повноваження, які обумовлені в Законі України „Про місцеве самоврядування в Україні”. Селищна рада, як орган місцевого самоврядування не має достатніх можливостей (насамперед фінансових) для розв’язання всіх місцевих проблем.

У відповідності до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та плану роботи селищної ради сесії проводяться не рідше чотирьох раз на рік, а по необхідності і більше, а з питань відведення земельних ділянок не рідше один раз на місяць в разі наявності заяв.

Так у 2010 році було проведено 12 сесій ради. Прийнято 138 рішень. Для підготовки питань на розгляд сесії постійно залучаємо виконавчий комітет, депутатів ради, керівників підвідомчих закладів, а при потребі керівників або спеціалістів тих чи інших організацій та установ селища.

Засідання виконавчого комітету селищної ради плануються поквартально і проводяться щомісячно. Крім питань передбачених планом роботи виконкому, розглядаються питання поточного моменту, подання підприємств, заяви громадян. Для підготовки питань на розгляд виконкому створюються робочі групи, до яких входять як працівники апарату виконкому, так і керівники служб району.

В 2010 році проведено 11 засідань виконкому, прийнято 140 рішень. На сьогоднішній день активність громадян селища дуже низька, Хоча не можна сказати, що громадяни селища взагалі не цікавляться життям селища. І підтвердженням цьому є ваша участь у проведенні загальних зборів громадян селища, на яких звітує селищний голова про програму розвитку за попередній рік та плани на поточний, обговорюються інші питання життєдіяльності селища.

Як бачимо із виступів на зборах громадян, наших жителів дуже хвилюють і благоустрій селища, і охорона навколишнього природного середовища, і працевлаштування молоді, і інші питання, але на превеликий жаль вирішуючи кожний свою проблему ми не завжди задумуємось над тим, а чи добре від цього вирішення буде моєму сусідові.

Таких прикладів можна навести багато це і ті самі калюжі по вулицях біля мене щоб не було, а біля сусіда нехай буде і самовільно побудовані будівлі в дворах спільного користування і посаджені на межі дерева. Тому люди добрі сусід повинен бути першим другом, а не ворогом, хоча на сьогоднішній день добросусідство прописано навіть у Земельному кодексі, але щоб вирішувати питання мирно потрібно лише цього хотіти.
Ваша допомога нам дійсно дуже потрібна. Адже питання стоїть про те, що люди повинні самі зорганізуватись , а насильно тобто за бажанням лише селищної ради зробити не можливо. Маючи у помічниках людей, які проживають безпосередньо на тій чи іншій вулиці ми б достеменно володіли інформацією і по благоустрою і по освітленню і по стану доріг, а це б дало нам змогу швидше і якісніше вирішувати проблеми, які виникають на вулицях та провулках селища, громадських місцях, а також в селищі в цілому.

При селищній раді створено громадське формування по охороні громадського правопорядку, затверджено графіки чергування членів формування, інформацію доведено до відома всіх підприємств та організацій, працівники яких є членами формування. Як в минулому році так і в цьому також члени формування виходять на чергування. Але іноді допускають зриви чергування. Однією із причин такого відношення до цієї справи є правова неврегульованість матеріального заохочення членів таких громадських формувань а також повна відсутність яких би то не було пільг.
Спеціалістом служби у справах захисту прав споживачів Савранської селищної ради в 2010 році було розглянуто 104 заяви споживачів, в тому числі-11заяв щодо якості продовольчих товарів вітчизняного виробництва, 8 заяв щодо якості надання послуг у підприємствах громадського харчування, 12-щодо якості надання послуг на Саранському ринку, 13 заяв було щодо порушень правил торгівлі, 8 щодо обману споживачів, 8 щодо надання житлово-комунальних послуг, 10 щодо надання послуг зв’язку, також були розглянуті заяви щодо придбання неякісного взуття, складно побутової техніки вітчизняного та імпортного виробництва, перевірено 30 суб’єктів господарської діяльності. У перевірених підприємствах було виявлено 190 порушень.
За результатами перевірок керівників, власників підприємств притягнуто до адміністративної відповідальності. Накладено адміністративних санкцій на суму 4675 гривень. За придбаний товар неналежної якості споживачам повернуто грошей на суму 5080 гривень. Споживачам відремонтовано товарів на суму 6500 грвень.

Створена при селищній раді і адміністративна комісія, яка розглядає протоколи про адміністративні порушення. Так в минулому році було проведено 14 засідання адмінкомісії, та прийнято 44 рішення. Основними адмін. порушеннями на сьогоднішній день є порушення благоустрою населеного пункту. Хоча в більшості випадків ми лише попереджуємо, але все таки всякому терпінню і розумінню приходить край тому перейшли і до штрафування. Так за минулий рік отримали 6171 грн.. штрафів., але це дуже мало. Також самокритично слід визнати, що робота адмінкомісії була недостатньою, тому необхідно налагодити роботу як адмінкомісії та щомісячно проводити її засідання, так і проводити профілактичну роботу.

Селищна рада постійно працює із зверненнями громадян так за період з 1 січня 2010 року по 31 грудня 2010 року до селищної ради всього звернулось 560 громадян, з них: з письмовими зверненнями _315_, з усними 245 чоловік. По всіх зверненнях дано відповіді, або прийнято відповідні рішення. Основними питаннями у зверненнях громадян залишаються питання: приватизації земельних ділянок, надання дозволів на будівництво та перебудову, узаконення самовільно побудованих об’єктів, видача свідоцтв про право власності на житло та господарські будівлі, розміщення об’єктів торгівлі та сфери послуг, знесення зелених насаджень. В плані аналізу заяв і звернень громадян хотілося б звернутись до всіх присутніх в залі з проханням перевірите свої документи про право власності на нерухоме майно, щоб були там і свідоцтво на право власності і правильна адреса, щоб були узаконені всі будівлі, які є на земельній ділянці

Значною залишається і кількість виданих довідок так всього в 2010 році видано 1500 довідок.

Переходимо до розгляду Програми соціально-економічного розвитку селища.
Виконання Програми взаємопов’язане із виконанням бюджету селища, наявні ресурси бюджету селища 2010 року спрямовувались не тільки на поточні видатки, а й на капітальні вкладення, реконструкцію, ремонти, будівництво об’єктів комунальної власності селища. Звичайно не всі наші плани і задуми були реалізовані, але ми намагались виконати всі накреслені плани, щодо розвитку території, хоча можна сказати, що основним стримуючим фактором – була і на жаль є відсутність достатніх коштів в селищному бюджеті, а також наші очікування на дотації з Державного бюджету на передбачені в програмі розвитку території показники, були марними.
Тепер детальніше зупинюсь на роботах, які були заплановані в Програмі соціально-економічного розвитку і були виконані в 2010 році.

За рахунок спеціального фонду обласного бюджету розвитку виконано роботи по капітальному ремонту автомобільних доріг комунального значення на загальну суму 660,5 тис. грн.. А саме: вул. Леніна, вул. Радянської Армії, вул.. Горького.
За рахунок коштів стабілізаційного фонду виконано роботи по капітальному ремонту автомобільних доріг комунального значення на загальну суму 1 млн. грн..
А саме: вул.. Леніна, вул. Лермонтова.

Для реалізації Загальнодержавної програми реформування і розвитку житлово-комунального господарства на 2009 – 2014 роки проведено капітальний ремонт багатоквартирних будинків по вулиці Леніна на загальну суму 589,042 тис. грн..

За рахунок коштів спеціального фонду обласного бюджету силами ТОВ «Савраньагробуд» розпочато роботи по продовженню капітального ремонту водопроводу по вул. Ушакова, 60 м.

За рахунок коштів «Провідної» проведено акцію в парку відпочинку по вулиці Леніна «Алея Провідної» в результаті висаджено 15 дерев.
В звітному році забезпечено підвіз близько 35 учнів до школи з віддалених куточків селища та с. Ковбасова Поляна. Затрачено коштів 14000 грн.
На утримання дитячого садка в минулому році було використано 1313241 грн.., це в основному заробітна плата працівників дитячого дошкільного закладу та харчування дітей. На харчування витрачено 113171 грн., на енергоносії 143628 грн. (електроенергія, вугілля, дрова).
Також було зроблено:
- ремонт систем водопостачання ДНЗ «Веселка» на суму 95 тис. грн..;
- закуплено електроплиту для ДНЗ «Веселка» на суму 8,0 тис. грн.;

Один з найбільших напрямків роботи селищної ради і по об’єму і по кількості вкладених в нього коштів є благоустрій населеного пункту. Всього в 2010 році ми використали 398,6 тис. грн., з них на утримання вуличного освітлення 16,8 тис. грн.. Приведення рівня зовнішнього освітленості центральних вулиць, включаючи небезпечні ділянки на автодорогах, у селищі Саврань до нормативних вимог на суму 11000 грн.
(вул. Жовтневої революції на суму 7200 грн.;
- парк відпочинку вул.. Леніна на суму 3800грн.). та оплату електроенергії вуличного освітлення 6,8 тис.грн.,
В парку відпочинку захід проведено за допомогою депутатського корпусу.
- виготовлено проектно - кошторисну документацію на монтаж зовнішнього освітлення по вул.. Леніна;
- розпочато виконання проектних робіт по реконструкції зовнішнього освітлення по вулиці Миру та вулиці Горького .
вивезення сміття та прибирання вулиць селища 67,4 тис. грн., на утримання та ремонт об’єктів благоустрою 59,4 тис.грн., виконувались роботи на сміттєзвалищі із залученням спонсорів.
Філією Савранський райавтодор за кошти селищної ради зроблено:
- поточний ремонт дороги по вул.. Горького ( біля центру занятості) на загальну суму 40 тис. грн.;
- проведено ямковий ремонт вулиць на загальну суму 70 тис. грн..;
- проведено належне грейдерування та улаштування вирівнювального шару вулиць гранітним відсівом мілкої фракції. А саме: - вулиці Пушкіна, Лугова, Пугачева, Комарова, Бочковича, Мічуріна, Черняховського, Ватутіна, Щорса на загальну суму 32 тис. грн.;
- проведено заходи із облаштування дорожньої розмітки на пішохідних переходах в місця розташування навчальних та дошкільних закладів на
небезпечних ділянках доріг;
- придбано та встановлено дорожні знаки по обмеженню руху вантажних автомобілів по вул.. Зої Космодем’янської та стоянку заборонено на вул.. Горького;
- на автомобільних дорогах загального користування, на вулицях і дорогах населених пунктів селищної ради встановлено знаки 6.1 «Пункт першої медичної допомоги» та 6.2 «Лікарня» з позначенням адреси, напрямку руху та номерів телефонів цих закладів;
- здійснено заходи із запровадження дорожньої розмітки та встановлення дорожніх знаків на позаміських ділянках доріг на суму 7046 грн.
( облаштування дорожньої розмітки, установка дорожніх знаків)

Силами працівників селищної ради забезпечено та виконано:

- будівництво тротуарів, піднятих над рівнем проїзної частини, уздовж автошляхів та місць з інтенсивним рухом транспортних засобів на території смт. Саврань протяжністю – 100 метрів;
- забезпечено обладнання бар’єрного огородження на небезпечних ділянках вул.. Жовтневої революції (біля опусту) - протяжністю - 30м;
- зачистка від сміття берегів водних об’єктів;
- упорядковано територію кладовища в смт. Саврань;
- проведено очищення системи зливової каналізації на перехресті вулиць Чкалова та Леніна, Лермонтова та Калініна;
- на низькорослих деревах частково проведено підчищення та видалення сухого гілля;
- проведено заміну глибинного насосу на свердловині біля пляжу на суму 3,5 тис .грн.;
- забезпечено дотримання чистоти і порядку прилеглих до проїжджої частини територій, автобусних зупинок.

В межах населеного пункту здійснювався захід по вивозу сміття «Чиста п’ятниця», яке з різних причин знаходиться на узбіччі вулиць, проведено локалізацію амброзії полинолистної. Дані заходи проведено силами працівників селищної ради, ВУЖКГ, громадян відносно яких судом накладено адміністративне стягнення у вигляді громадських робіт та працівників направлених центром занятості на оплачувані громадські роботи.
За рахунок оплачуваних громадських робіт селищна рада виконала значну роботу по впорядкуванню території селища та з економила кошти в сумі 15955 грн. (заробітна плата працівників з нарахуваннями)

Що хочеться додати по благоустрою сума на благоустрій у нас щорічно ніби збільшується, але обсяги виконуваних робіт зменшуються, завдячуючи в кавичках нинішнім цінам і на паливо і на запчастини.

В основному роботи по благоустрою селища виконувались комунальним підприємством «ВУЖКГ». Спрацювало наше підприємство наступним чином: за результатами року підприємство має дохід, який становлять 0,2 тис. грн.
Питання роботи комунального підприємства як надавача житлово-комунальних послуг із усіх сьогоднішніх проблем хвилює мене як селищного голову найбільше. Матеріально-технічна база підприємства практично виробила свій ресурс, вся наявна техніка є морально застарілою і не спроможною виконувати ті чи інші роботи по селищу. Тому без дотації в цю галузь з боку держави, вийти із цього скрутного становища практично не можливо, адже нашому бюджету це не під силу. Можливим виходом із цієї ситуації міг би бути інвестор, який би вклав свої кошти в дане підприємство, але на сьогодні ми його не маємо, і не так просто його знайти, адже віддачу одразу не отримаєш, пройдуть роки поки окупляться вкладені в житлово-комунальне підприємство кошти.

За рахунок коштів приватних підприємців проведено слідуючі заходи згідно плану соціально-економічного розвитку в 2010 році. А саме:
- продовжено роботи по закінченню будівництва приватного магазину по вулиці Леніна ( ПП. Прокоф’єв М.Ф.);
- продовжено роботи по завершенню облаштування площі біля кінотеатру «Буревісник» (Довбня В.С.);
- виконано роботу по облаштуванню зовнішнього виду приміщення опорного пункту та магазину «Джинси» (Ткачук В.П.).

В звітному періоді 2010 року селищна рада приймала активну участь по встановленню пам’ятника Т.Г.Шевченку. Витрачено 32000 грн..

Значна увага приділялась організації та проведенню святкування Дня Перемоги, забезпеченю святкувань Дня Івана Купала, Дня селища Саврань, Нового року. Сприяли організованому проведенню культурно-мистецьких та просвітницьких заходів щодо відзначення державних свят, знаменних та пам'ятних дат історії України, ювілеїв видатних історичних, громадських та культурних діячів, професійних свят.

Незважаючи на позитивні результати в цілому, в селищі залишається ще значна кількість проблем, які за браком коштів та відсутності чіткого переліку фінансування державних програм не були вирішені в поточному році і які негативно впливають на темпи економічного зростання і їх необхідно вирішити у 2011 році:
А саме:
- облаштування проїзної частини та водовідведення по вулиці Свердлова, вул.. Малярова, перехрестя вул.. Чапаєва, Торгового провулка, вулиці Лугова;
- проведення капітального ремонту вул.. Чкалова, вул..Благодиря, Ковпака, вул.. Молодіжна, вул.. Леніна, Лермонтова;
- проведення грейдерування пісчаних та грунтових доріг селища;
- виготовлення проекту відведення, облаштування та упорядкування діючого сміттєзвалища;
- виготовлення містобудівного обґрунтування та проектно – кошторисної документації під нове кладовище;
- продовження монтажних робіт по зовнішньому освітленню вулиць селища Саврань, а також інші проблемні питання не вирішені в 2010 році і які буде необхідно вирішувати і включати до програми соціально-економічного розвитку на 2011 рік.

Щодо бюджету цього року. Дуже важливим питанням в роботі селищної ради є земельне питання. Продовжується приватизація земельних ділянок громадянами в селищі. Відповідно до Закону України «Про плату за землю», використання землі в Україні є платним. Тому постійно проводимо інвентаризацію земельних ділянок, які використовуються без правовстановлюючих документів які підтверджують право власності чи користування, та кошти за які не сплачуються.
Декілька слів про демографічну ситуацію в селищі. На сьогоднішній день в селищі наявного населення 6620 чоловік. Якщо трохи раніше ця цифра стояла на рівні 7000 тисяч жителів і то це було можливо лише за рахунок міграції із сіл, то зараз статистика невтішна іде постійне зменшення населення, кількість померлих, перевищує народжуваність. В 2010 році народилося 72, а померло 95 чоловіки. Пенсіонерів 2294 вт.ч. жінок 1523, чоловіків 771.

Ось і все, що я хотів би вам сказати, виступаючі доповнять мій звіт, і піднімуть проблеми які необхідно вирішити.

І на останок хотілося побажати всім нам витримки. Тому давайте спільно вирішувати всі проблеми, які в нас є, але це можливо лише тоді коли кожен з нас буде відноситись до селища в цілому як до своєї домівки. А ми зажди настроєні на плідну співпрацю та на діалог з усіма хто бажає щось зробити для себе і свого селища.

Друк