Про виконання Програми соціально – економічного та культурного розвитку селищної ради за 7 місяців 2013 року

Шановні члени виконкому!

   Підводячи підсумки роботи селищної ради щодо реалізації Програми соціально-економічного та культурного розвитку за 7 місяців 2013 року можна зазначити наступне. При розробці Програми соціально-економічного та культурного розвитку на 2013 рік були максимально враховані пропозиції мешканців селища та депутатів всіх рівнів щодо розбудови селища в рамках Програми «Народний бюджет».

   Звичайно заплановані заходи безпосередньо пов’язувались з очікуванням на дотації з Державного та обласного бюджетів, проте очікування були марними.   Субвенцію з державного бюджету селищній раді  виділено тільки на розділ Програми «Дорожне господарство»  в розмірі  250,2 тис. грн..

   Станом на 01.08.2013 року надійшло 115,0 тис. грн..  Кошти надходять в продовж року частково,  тож капітальний ремонт частини вулиці Калініна від селищної ради до ДНЗ «Веселка»  500 метрів погонних з підрядчиком філія «Савраньрайавтодор» розпочати ми не можемо, а коли надійдуть всі кошти то настануть несприятливі погодні умови.

   Враховавши ситуацію, яка склалась виконком селищної ради звернувся до керівника ТОВ «Приморстрой», що виконував роботи з реконструкції та відновлення парка-памятника садово-паркового мистецтва «Гетьманівський дендропарк» в с. Гетьманівка Савранського району Одеської області і він погодився забезпечити виконання робіт та перекрити не достаток коштів власними. При цьому розрахунки з підрядчиком за виконані роботи можна буде проводити по мірі надходження коштів з державного бюджету.

   Тепер детальніше про виконання заходів Програми соціально-економічного розвитку в поточному році в рамках Програми « Народний бюджет 2013» за рахунок надходжень до бюджету селищної ради.
На «Утримання доріг комунальної власності» в Програмі було виділено 23 тис. грн.. В тому числі:

 • 10 тис. грн.. на ямковий ремонт доріг з твердим покриттям.
  Ямковий ремонт доріг з твердим покриттям виконати не вдалось в зв’язку критичним становищем філії «Савраньрайавтодор». На сьогодні становище філії якби стабілізувалось, проте ні бітуму ні інших матеріалів не має, тому селищна рада перерахувала 7,2 тис. грн.. тільки на проведення ремонту вул.. Свердлова ( біло щебеневе покриття).
 • 10 тис. грн.. виділено на грейдерування  пісчаних та грунтових доріг селища та облаштування проїжджої частини і водовідведення по вулицях смт Саврань.А саме: вул... Свердлова, Леніна, Лугова, Довженко, Чуйкова, Комарова, Прибужська, Молодіжна, Гагаріна, пер. Садовий, Малярова.Гредерування вище названих вулиць було виконано в встановлені терміни. Філії «Савраньрайавтодор» перераховано 9,6 тис. грн..З виділених коштів на облаштування дорожньої розмітки на дорогах з твердим покриттям витрачено 1,0 тис. грн.. На придбання дорожніх знаків на загальну суму 5,0 тис. грн..
 • 5.35.1 «Пішохідний перехід» - 10 штук;
 • 1.33 «Діти»  - 5 штук;
 • 2.4 «Уступи дорогу» - 3 штуки.

   Два знаки пішохідний перехід вже встановлено в районі маслозаводу.
   Також хочу сказати декілька слів про ситуацію, яка склалася внаслідок проїзду великовагових транспортних засобів дорогами селища Саврань та про вихід, який було знайдено робочою групою при розгляді даного питання.
Внаслідок проїзду великовагових транспортних засобів дорогами селища Саврань нанесена значна шкода інфраструктурі селища та майну громадян.  
Тож 27 червня 2013 року   було проведено засідання робочої групи.   
Начальник відділу з ремонту та експлуатації утримання автомобільних доріг, штучних споруд та з організації безпеки дорожнього руху Служби автомобільних доріг України в Одеській області Юзік О.С., запропонував на прикладі міста Одеси обмежити рух вантажних автомобілів  встановивши дорожній знак. (3.3 Рух вантажних автомобілів заборонено).
Дану пропозицію робочої групи депутати селищної ради підтримали.
Селищною радою спільно зі Службою автомобільних доріг, УДАІ  ГУ УМВС України в Одеській області, ВДАІ Савранського  РВ ГУ УМВС України в Одеській області, Савранською РДА розроблено та погоджено схему встановлення дорожніх знаків  з обмеженням руху вантажних автомобілів по смт Саврань.  (3.3 Рух вантажних автомобілів заборонено). За погодження схеми УДАІ  ГУ УМВС України в Одеській області селищною радою перераховано 250 грн. Знаки Службою автомобільних доріг виготовлено та встановлено безкоштовно.

На виконання розділу ІY Програми  «Програма реформування і розвитку системи водопостачання смт Саврань - проведення капітального ремонту мережі водопостачання смт Саврань виділено суму 880,4 тис. грн..

Виконано обсяг робіт по вулиці Пушкіна. Прокладено 1000 метрів водопровідних труб. На даний час підрядчику перераховано 224,1 тис. грн. та 77 тис. грн.. На 150 тис. грн.. документи знаходяться в казначействі..
Роботи по облаштуванню водопроводу по вул.. Халтуріна можна буде розпочати після перерахування заборгованості ТОВ «Савраньагробуд» за водопровід по вул. Пушкіна.

Одним із найбільших напрямків роботи селищної ради і по об’єму і по кількості вкладених в нього коштів є благоустрій населеного пункту.
З  початку  року Савранською  селищною  радою надано дотацію Савранському ВУЖКГ розмірі 125772 грн.
Значна кількість коштів припадає на заробітну плату працівників благоустрою силами , яких здійснено наступний перелік робіт:

 • Забезпечено належний санітарний стан на території селищної ради в рамках заходу «Чиста п’ятниця»;
 • До Дня довкілля проведено озеленення території селищної ради – висаджено - 200  дерев та території нового кладовища;
 • Облаштовано  клумби  біля ДАЇ, та біля  пам’ятнику героям  - партизанам «Буревісник»;
 • Облаштовано пірс по вулиці Калініна для забору води пожежним автомобілем;
 • Забезпечено належний санітарний стан на кладовищах смт Саврань та с. Гетьманівка;
 • З нагоди святкування 68 річниці з Дня перемоги в Великій Вітчизняній війні наведено належний санітарний стан біля пам’ятників загиблим воїнам.
 • Забезпечено утримання мережі  вуличного  освітлення в смт Саврань;  (проведно заміну  ламп в ліхтарах вуличного освітлення (парк відпочинку, вул.. Ж.революції). Проблемною є вулиця Леніна. Селищною радою направлено лист - клопотання на Савранський РЕМ про заміну 8 ліхтарів та 4 ламп по вулиці Ленін, проте наші заявки чомусь не співпадають з затвердженим графіком робіт РЕМ до того ж виконання робіт коштує 350 грн. година.
 • Особлива увага приділяється облаштуванню сміттєзвалища, проте виконання робіт технікою ВУЖКГ є досить затратним, а коштів на придбання потужної техніки також не вистачає. Але роботи по обваловці твердих побутових відходів на сміттєзвалищі забезпечуються щомісячно.

  Здійснено також наступні заходи з наведення належного санітарного стану:
 • ремонт  та  фарбування в’їздних  знаків ;   
 • Ремонт та фарбування пам’ятника партизанської слави « Буревісник»;
 • придбання  інструментів;
 • ремонт  лавок  та покраска огорожі біля  Будинку побуту;
 • ремонт  та покраска  автобусних  зупинок;
 • ремонт  ловок  та  покраска  пам’ятників  в  парку відпочинку смт Саврань;
 • утримання  кладовища в смт Саврань в чистоті, побілка  огорожі;
 • ремонт, фарбування  Стели  та пам’ятника  « Голокосту» інше.
 • прибирання,  покраска, ремонт  Стели та огорожі   на  Єврейському кладовищі;
 • прибирання  та  покраска пам’ятників  на  Гетьманівському  кладовищі;
 • В парку відпочинку здійснено зачистку території від дикоростучих чагарників.


В сфері «Охорона навколишнього природного середовища» забезпечено облаштування Гетманівського Дендропарку (викошено дикоростучі чагарники, проведено часткову побілку дерев). Збереженню природно-заповідного фонду, формуванню   екологічної мережі,  також приділяється багато уваги. Асаме проводиться реконструкція та       відновлення   парку-памятника садово-паркового мистецтва  Гетьманівський дендропарк. В Дендропарку встановлено таблички – попередження про охорону пам’ятника  садово-паркового мистецтва.

За рахунок оплачуваних громадських робіт  селищна рада також виконала значну роботу по впорядкуванню території селища та з економила кошти в сумі  16210,95 грн.. (заробітна плата працівників з нарахуваннями).

По розділу VІ «Утримання об’єктів комунальної власності»  в рамках Програми «Народний бюджет» за рахунок бюджету розвитку селищної ради проведено:   
1. Капітальний ремонт адмінприміщення селищної ради зовні на загальну суму 97 тис. грн..
2. Капітальний ремонту ДНЗ «Веселка» в смт Саврань на суму 74,2 тис. грн..А саме:
-    Часткова заміна дерев’яних вікон на металопластикові;
-    Улаштування блискавко захисту будівлі;
-    Здійснення вогнетривкого захисту конструкцій даху.
3. Надано субвенцію районній раді в розмірі 100,0 тис. грн.. на  проведення ремонту  приміщення Савранську ЗОШ – І – ІІІ ступенів.  

У галузі транспорту. По розділу ІХ Програми «Соціальний захист неповнолітніх»
1. Забезпечено підвезення школярів з с. Ковбасова  Поляна та віддалених куточків селища до школи і по закінченню навчання назад додому – надано  субвенцію районній раді на суму  38,0  тис. грн..;
2. Забезпечено участь в обласній естафеті «Міцна родина-міцна  Україна», у святі «Міжнародний День сім’ї» та «Дня матері  і Дня батька», акції «Милосердя», Міжнародного  дня людей з обмеженими можливостями здоров’я, придбані  подарунків  для   дітей з обмеженими можливостями   здоров’я  придбано подарунки, а для для  дітей з родин,  що виховують 5 та більше дітей придбання шкільних  речей.

По Програмі «Народний бюджет» у сфері охорони здоров’я.

1. Під час проведення дитячого «народного медичного огляду» заплановано оглянути 1331 дітей. Медогляд проведено оглянуто 409 дітей до 6 років в т.ч. в ДНЗ «Веселка» - оглянуто 184 дитини. Планується наступний огляд на вересень місяць – 622 Савранська ЗОШ і 300 дітей ПТАУ.

2.Оздоровленням в Савранській ЗОШ 1-3 ст. охоплено 465 дітей.
З них Дітей Чорнобильців – 2;
Дітей сиріт – 1;
Дітей позбавлених батьківського піклування – 5;
Дітей, які виховуються в багатодітних сім’ях – 60;
Обдарованих дітей – 89.   ВДНЗ «Веселка» - 120 дітей, з них,  які виховуються багатодітних сім’ях-5.  В Гетьманівскому НВК – 18,  з них,  які виховуються багатодітних сім’ях-4.

З метою реалізації на території селищної ради завдань та ініціатив Президента щодо спортивного розвитку дітей та розвитку  фізичної культури та спорту забезпечено участь команди селищної ради в спортивних змаганнях селища та району де вони займали перші та другі місця. А саме:

 • Кубок голови Одеської облдержадміністрації Є.Матвійчука по футболу;
 • Першість району по велейболу;
 • Футбольний турнір пам’яті Химича Василя;
 • ІV Міжнародний турнір з дзюдо присвячений пам’яті воїнів – інтернаціоналістів та Дня Перемоги;
 • Першість району з футболу присвячена Дню Конституцію України та молоді України;
 • Міжнародний турнір з дзюдо до Дня Незалежності України та пам’яті Стукаленка М.О.;
 • Першість району з міні-футболу присвячена Дню Збройних Сил України.
 • Відкритий чемпіонат по футболу;
 • Районні  змагання по настільному тенісу.    

По культурних заходах селищної ради:

 • організовано та забезпечено святкування Дня Перемоги в смт. Саврань та с.  Гетьманівка;
 • організовано та  забезпечено проведення Дня Івана Купала;
 • ведеться підготовка до святкування 615 річниці Дня Саврані.


  Що стосується будівництва то в  минулому році багато питань осталось не вирішеними. Проте селищною радою в 2013 році в рамках Програми «Народний бюджет» 2013 намічено значний обсяг робіт, виконання,  якого в поточному році уже розпочато і є значні досягнення.

1. По заходах розроблення містобудівної документації та поновлення генерального плану смт Саврань;
На даний час проведено аерофотозйомку, селищною радою  направлено листа до відділу державного земельного агентства Савранського району для обґрунтування права власності з метою замовлення детального плану території.
2. По виготовленню проектно – кошторисної документації та облаштування   нового кладовища; Питання вивчається та втілюється в життя  на  рівні всіх служб.
3. По облаштуванню електромережі вуличного освітлення вулиць Леніна, Горького, Миру на загальну суму 85,0 тис. грн.. 

Облаштовано та підключено до мережі електропостачання.

 За підтримки депутата Верховної ради Клімова Л.М .також здійснено  облаштування зовнішнього освітлення вулиці Жовтневої революції.

   Дуже важливим питанням в роботі селищної ради є земельне питання. В минулому році проведено актуалізацію нормативно грошової оцінки земель смт Саврань на суму 29 тис. грн.. В поточному році замовлено документацію на актуалізацію нормативно грошової оцінки земель селища Ковбасова Поляна та с. Гетьманівка на суму 13,5 тис. грн..
Здійснено  перегляд  орендної  плати  за  орендовані  земельні  ділянки  державної  та  комунальної  власності  різного  функціонального   призначення  згідно  договорів  оренди  земельних  ділянок  на  території ради. В результаті виявлені  порушення  земельного  законодавства  по  договорах  оренди  земельних  ділянок усунені.  

   Щодо забезпечення законності та правопорядку, охорони прав свобод і законних інтересів громадян селища за результатами аналізу та з урахуванням факторів негативного впливу, причин і умов, що сприяють вчиненню правопорушень та злочинів, виконкомом селищної ради  в продовж року вживались різноманітні заходи по їх усуненню. Було замовлено у ТОВ «НІТРОКОМ» Проект системи відео спостереження «Безпечна Саврань». Проект надано в Савранський РВ ГУ МВС для узгодження. В разі надходження обґрунтованих пропозицій до селищної ради буде розглянуто питання про затвердження Програми взаємодії з правоохоронними органами та питання виділення на коштів.

   Шановні члени виконкому та присутні на протязі поточного року селищною радою  докладається максимальних зусиль щодо виконання всіх накреслених планів, щодо розвитку території. Звичайно не всі пункти програми виконуються, на все є об’єктивні причини, проте завдяки узгодженій діяльності виконавчих органів смт Саврань, депутатів всіх рівнів, підприємців, роботодавців сьогодні ми маємо певні результати та оптимістичні прогнози на наступний період.

Друк